Oto Gminy Fair Play 2014

Organizatorem inicjatywy "Gmina Fair Play", afiliowanej przy Krajowej Izbie Gospodarczej, jest Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym.
Celem konkursu jest popularyzowanie etyki w działalności samorządów, przejrzystości procedur i postaw, które sprzyjają podejmowaniu przedsięwzięć inwestycyjnych.
Tytułem "Gmina Fair Play" w tym roku zostały nagrodzone gminy: Błonie (woj. mazowieckie) - w kategorii średnie miasto; Iława (woj. warmińsko-mazurskie) - w kategorii gmina turystyczna; Mszczonów (woj. mazowieckie) - w kategorii miasteczko i małe miasto oraz Lesznowola - jako wielofunkcyjna gmina wiejska (woj. mazowieckie).
Czytaj też: Od czego zależy potencjał turystyczny województw?
"Symbolika fair play jest ważna nie tylko na meczu, nie tylko w polityce i w codziennym życiu między nami Polakami i między nami Europejczykami" - przekonywał w czasie uroczystości wręczenia nagród wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.
Podkreślił, że także w działalności publicznej i biznesowej "potrzeba zrozumienia, że tylko okazując zaufanie można je odwdzięcznie uzyskać, że budując czyjś autorytet budujemy własny". "To właśnie robią laureaci" - zaznaczył.
Czytaj Wybory: kto ma aktywny elektorat ten wgrywa w internecie
Ocenił, że przestrzeń samorządowa stała się najlepszym przykładem "wielkiego polskiego sukcesu". "Odmieniliście polską rzeczywistość, wprowadziliście nowy mechanizm zbiorowego przywództwa - działający nie na zasadzie +idź i zrób+, ale +chodźmy i zróbmy+" - powiedział Piechociński nagrodzonym samorządowcom.
W ramach inicjatywy wyróżniono ponadto gminy: Tarczyn (woj. mazowieckie), Tarnowo Podgórne (woj. wielkopolskie), Tryńcza (woj. podkarpackie) i Mińsk Mazowiecki (woj. mazowieckie).
Oprócz tego tytułem "samorządowego menadżera roku 2014" uhonorowano wójta Gminy Tarnowo Podgórne (woj. wielkopolskie) Tadeusza Czajkę, burmistrza Kisielic (woj. warmińsko-mazurskie) Tomasza Koprowiaka i burmistrza gminy Kozienice (woj. mazowieckie) Tomasza Śmietankę.
Wyróżniono też diamentową statuetką Fair Play gminę Tarczyn, która od 10 lat z powodzeniem bierze udział w konkursie oraz złotą statuetką - gminy Grębocice (woj. dolnośląskie) i Tarnowo Podgórne, które robią to od pięciu lat.
W ramach projektu "Gmina fair play" przyznawano też certyfikaty. Certyfikat "Złota lokalizacja biznesu" otrzymały gminy: Brwinów, Oleśnica, Płużnica i miasto Mińsk Mazowiecki. Certyfikat "Gmina Fair Play" otrzymało kolejne 12 gmin.
W tym roku po raz pierwszy nagrodzono także laureatów programu "Przyjazna Polska" dla gmin z dużymi osiągnięciami, charakteryzującymi się przedsiębiorczością i inicjatywą oraz zapewniającymi przyjazne podejście administracji do biznesu, inwestorów i mieszkańców.
Główne nagrody w tym programie uzyskały gminy: Góra Kalwaria(w kategorii Kraina Historii i Kultury), Lubaczów (Gmina z Tradycją), Tryńcza i Lubin (Dobre Miejsce Zamieszkania) oraz Rzeszów (Certyfikowana Lokalizacja Biznesu)
Czy Polaków będzie stać na mieszkania? Zobacz najnowszą debatę
-
aldona
2014-10-21 12:51:21
Panie Czajka! GRATULACJE! Bede na Pana glosowala!
-
Lubię Fair Play
2014-10-17 20:19:57
Jeden z nielicznych konkursów, które znam, a którego organizatorzy rzeczywiście weryfikują uczestników. Nasz wójt jak się dowiedział, że trzeba coś wypełnić, a jeszcze potem odbyć audyt sprawdzający i wcale nie jest pewne, że otrzymamy certyfikat, to stwierdził, że to pier..li, kupi sobie jakiś inny... rozwiń