Partner portalu

Referendum ws. likwidacji Straży Miejskiej w Suwałkach nie będzie

Ratusz sprawdził podpisy i okazało się, że Nowa Prawica zebrała ich zbyt mało. Choć ci dostarczyli ich z zapasem, to zdaniem urzędników, 252 podpisy złożyły osoby zbyt młode lub pochodzące spoza miasta. Prawicowcy zapowiadają, że to nie koniec ich walki o referendum w sprawie likwidacji Straży Miejskiej.

6 listopada radni zbiorą się na specjalnej sesji, na której głosować będą uchwałę w sprawie odrzucenia wniosku o przeprowadzenie referendum. Wcześniej samorządowcy i urzędnicy weryfikowali, czy złożone przez Nową Prawicę dokumenty są prawidłowe.

- Do tego, aby wniosek był ważny zabrakło 61 podpisów - informuje Agnieszka Rzatkowska, przewodnicząca komisji, która sprawdzała wniosek.

Radna tłumaczy, że część nieprawidłowych podpisów należała albo do nieletnich, albo osób nie zamieszkujących Suwałki. Weryfikował to ratuszowy Wydział Spraw Obywatelskich.

- Spodziewaliśmy się takiej decyzji, ale myśleliśmy, że zastrzeżenia dotyczyć będą terminu referendum - mówi Grzegorz Poświatowski.

Czytaj też: Te gminy zlikwidowały Straż Miejską. Jak sobie radzą?

Lider suwalskiej Nowej Prawicy zdziwiony jest, że w przypadku Budżetu Obywatelskiego weryfikacja 8,5 tysiąca podpisów zajęła kilka dnia, a dostarczone przez nich listy sprawdzano przez miesiąc. Jego zastrzeżenia budzi również to, że ich pełnomocnik nie brał udziału w procesie weryfikacji.

- W czasie wewnętrznego sprawdzania, dużo głosów odwołaliśmy. Dlatego jesteśmy zdziwieni, że znaleziono aż 252 głosy nieważne - podkreśla Poświatowski.

Działacze Nowej Prawicy zapewniają, że nie odpuszczą i zaraz po wyborach złożą projekt uchwałodawczy w tej sprawie. Zapowiadaj też obecność na czwartkowej sesji, aby wysłuchać tłumaczeń radnych.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!