Partnerzy portalu

Rząd rozpoczyna prorodzinną kampanię

 • PAP
 • 8 września 2013 - 09:48
Jej elementami są m.in. portal internetowy i spoty telewizyjne. - Istotą jest możliwie szeroki obieg informacji, a także promowanie pewnego sposobu bycia rodzin – podkreślił premier Donald Tusk.

„Rozpoczynamy kampanię informacyjną dotyczącą spraw, o które rodzice często pytają dzwoniąc do różnych instytucji, m.in. przedłużony urlop rodzicielski, urlop ojcowski, możliwość korzystania z finansowanej przez państwo procedury zapłodnienia in vitro" - mówił Tusk na sobotniej konferencji prasowej w ogrodach Kancelarii Premiera.

Szef rządu przypomniał też o dodatkowych pieniądzach, które w tym roku zasilą żłobki i „decyzji, dzięki której przedszkole w całej Polsce będzie kosztowało nie więcej niż złotówka za godzinę, poza pięcioma godzinami, które są obowiązkowo bezpłatne".

„To są te projekty, które w ostatnich miesiącach rząd wprowadził i sfinansował" - podkreślił premier.

Jak zaznaczył, istotą kampanii jest „możliwie szeroki obieg informacji, a także promowanie pewnego sposobu bycia rodziców". Tusk dodał, że rząd chce pokazać „możliwości, które rodzice mają od kilku miesięcy, a także obronę godności rodzicielstwa i samych małych dzieci".

„To szczególnie dotyczy procedury in vitro. Chodzi o to, by w Polsce nie było atmosfery dwuznaczności wobec rodziców i dzieci, którzy skorzystali z tej możliwości. Pojawiły się ostatnio niezbyt przyjemne ataki i bardzo nam zależy na tym, by w naszej ojczyźnie dzieci dobrze się czuły, niezależnie od tego jaki był ich początek" - powiedział premier.

Zwrócił uwagę, że „powstało fajne środowisko rodziców pierwszego kwartału, które nauczyło także jego i jego współpracowników wiele o kwestii właściwie dedykowanej pomocy państwa dla rodzin z małymi dziećmi".

Elementami rządowej kampanii jest m.in. portal internetowy - www.rodzina.gov.pl, gdzie można znaleźć informacje na temat m.in. programu „Mieszkanie dla Młodych", dofinansowania metody zapłodnienia in vitro, urlopów rodzicielskich, opieki nad dzieckiem, przedszkoli czy 6-latków. Przygotowane zostały także spoty telewizyjne.

KOMENTARZE5

 • Z. Walczak 2013-09-09 13:28:35
  Do dareckiddd – dbałość rządu o interes Polski najlepiej widać po wysokości zadłużenia, bezrobociu, liczbie Polaków wyjeżdżających do pracy zagranicę, biurokracji. To wszystko zawdzięczamy głównie POPIS-wi. To obrzucanie się wzajemne gnojem, to tylko tak pod publiczkę We wszystkich ważnych... sprawach nic te partie się nie różnią. A teraz obetrzyj sobie pianę z pyska, jaką wytoczyłeś przy obrzucaniu inwektywami domniemanego wroga, bo zachlapiesz klawiaturę.  rozwiń
 • dareckiddd 2013-09-09 10:45:49
  Do Odp Krzciel- Niemcy są najpotezniejzzym krajem w UE ze swietna gospodarką wiec oczywiste ze należy z nimi współpracować oszolomie!Szczegolnie ze mnostwo produktow eksportujemy do nich. Rzad przede wszystkim dba o interes Polski czym wielokrotnie udowodnił pajacu! Chyba sie nasluchałeś za dużo deb...ilizmow ze strony PiSdzielców  rozwiń
 • Odp Krzyciel 2013-09-09 10:20:21
  Obudźmy się - brak warunków ekonomicznych do rozwoju rodzin jest celowym działaniem rządu, wypełniającym wytyczne UE / Niemiec. W dokumentach strategicznych w europie środkowej ma byc tylko jeden wiodacy kraj = Niemcy. Dopoki będziemy mieli sługusów na szczytach władzy, sprzedających nasz kraj za sr...ebrniki nic w tym względzie się nie zmieni. Kampania Tuska jest tylko wybiegiem propagandowym, za którym nie ma rzeczywistego wsparcia - bo na tym im nie zależy! Mimo wszystko jeśli nie będzie dzieci to nie będzie narodu, a może jednak w międzyczasie, zanim dzieci urodzone dziś dorosną w końcu będziemy mieli rząd dbający o interesy Polaków...?  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!