Partnerzy portalu

Śląska Marka - nabór rozpoczęty

  • PAP
  • 7 lutego 2012 - 16:55
Rozpoczęcie naboru wniosków o przyznanie nagród w trzeciej edycji konkursu "Marka - Śląskie" ogłosiły samorząd woj. śląskiego i Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Gliwicach.
Nagroda honoruje znane w skali ponadregionalnej przedsiębiorstwa, instytucje, organizacje, samorządy i przedsięwzięcia z woj. śląskiego. W kapitule zasiadają samorządowcy oraz ludzie biznesu, mediów i nauki tego regionu. Szefem kapituły jest marszałek woj. śląskiego (sprawdź jego notowania/zabierz głos).

Nagrody i dyplomy opatrzone logo "Marka - Śląskie" rozdawane są co roku we wrześniu w kategoriach: gospodarka, nauka, kultura, sport, turystyka i rekreacja, produkt oraz usługa. Prócz nich kapituła przyznaje nagrodę honorową - Osobowość roku.

- Konkurs "Marka - Śląskie" ma na celu wyłonienie i wypromowanie produktów, firm i przedsięwzięć, które ze względu na swoją jakość, unikatowe walory i związki z woj. śląskim reprezentują poziom nieprzeciętny, godny do naśladowania. Kapituła konkursu honoruje również osobowości odpowiedzialne społecznie, aktywne i przedsiębiorcze, które wniosły niekwestionowany wkład i są szczególnie zaangażowane w promocję regionu" - wyjaśnia na stronie internetowej konkursu gliwicka Izba.

Wnioski o przyznanie nagrody "Marka - Śląskie" można przesyłać do 31 maja pocztą na adres biura kapituły konkursu lub pocztą elektroniczną na adres markaslaskie@riph.com.pl. Kandydatów mogą zgłaszać jednostki samorządu terytorialnego, samorządy zawodowe, gospodarcze, wyższe uczelnie, stowarzyszenia, organizacje pozarządowe pożytku publicznego, fundacje oraz redakcje prasy, radia i telewizji.

Członkowie kapituły, punktowo oceniając wnioski, wybierają zwycięzców i wyróżnionych w każdej kategorii. Mają oni prawo używać w swoich materiałach reklamowych i firmowych tytułu Zwycięzcy lub Wyróżnionego Nagrodą "Marka - Śląskie" Marszałka Województwa Śląskiego - w określonym roku i kategorii.

Nagrodzeni otrzymują dyplomy oraz statuetki w kształcie pucharu, którego zwieńczenie przechodzi w obrys trzech nieregularnych budynków. Puchary umieszczone są na postumencie, do którego przymocowana jest okolicznościowa tabliczka.

W ub. roku wśród nagrodzonych znaleźli się m.in. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna SA, Instytut Metali Nieżelaznych w Gliwicach, AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy, Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego "Guido" w Zabrzu i Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Osobowością roku został szef tej ostatniej instytucji prof. Marian Zembala.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!