Partner portalu

Słowenia zadeklarowała poparcie Polski w staraniach o organizację Expo 2022

Poparcie Polski w staraniach o organizację Expo 2022 w Łodzi zadeklarował w Lublanie wicepremier i minister spraw zagranicznych Słowenii Karl Erjavec w rozmowie z szefem polskiej dyplomacji Witoldem Waszczykowskim - wynika z komunikatu MSZ.

Szef polskiej dyplomacji przebywa w Słowenii z dwudniową oficjalną wizytą. We wtorek (26 września) rozmawiał z wicepremierem i ministrem spraw zagranicznych Słowenii Karlem Erjavcem.

Według komunikatu biura prasowego MSZ głównymi tematami rozmowy obu ministrów była współpraca polsko-słoweńska, bieżąca agenda europejska oraz współpraca w dziedzinie bezpieczeństwa europejskiego.

"Dziękuję panu ministrowi za deklarację poparcia dla EXPO 2022 w Łodzi. Nasze relacje polityczne i gospodarcze są na wysokim poziomie i chcemy je podtrzymywać oraz rozwijać" - powiedział, cytowany w komunikacie, Witold Waszczykowski na konferencji prasowej po zakończeniu rozmów ze swoim słoweńskim odpowiednikiem.

Jak poinformował minister, rozmowa dotyczyła także rozwoju współpracy w formatach regionalnych takich jak Trójmorze i Grupa Wyszehradzka oraz formule 16 państw Europy Środkowej i Chin; wśród tematów spotkania była także kwestia transportu infrastruktury i energii.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!