Partnerzy portalu

Spadło zaufanie do straży miejskiej. Jak wielu byłoby za jej likwidacją?

Pandemia mocno nadszarpnęła zaufanie do policji i straży miejskiej. W ciągu ostatnich dwóch lat wyraźnie spadł odsetek obywateli, którzy są zdania, że mogą liczyć na pomoc tych formacji. Takie wnioski płyną z badań dotyczących opinii mieszkańców Krakowa na temat tamtejszej straży miejskiej.

Wyniki badań obrazujących opinie mieszkańców Krakowa na temat tamtejszej straży miejskiej zaprezentował Michał Chrzanowski z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego podczas odbywającej się w stolicy Małopolski międzynarodowej konferencji naukowej pt. „Strażnik miejski, czyli kto. Tożsamość zawodowa strażników miejskich dziś i jutro”.

Mówiąc najogólniej krakowianie są mocno podzielenie w swoich ocenach. Z jednej strony 40 proc. z nich uważa, że może liczyć na pomoc straży miejskiej gdy zajdzie taka potrzeba (wiary takiej nie ma 30 proc. ankietowanych), a 36 proc. jest przekonanych, że działania tej formacji wpływają na poprawę porządku publicznego. Z drugiej jednak strony zadowolonych z działalności strażników jest wciąż mniej od tych, którzy są z ich poczynań niezadowoleni (31 vs. 33 proc.). Tezę o konieczności rozwiązania tej formacji byłby jednak skłonny poprzeć zaledwie co piąty ankietowany (52 proc. byłaby przeciwna takiej decyzji).

strefa premium

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE13

  • Madman 2022-07-26 14:48:52
    A jak ma mieć zaufanie jak jest pozostawiona dama sobie.w trakcie wyborów jest kartą przetargową radnych, jak się coś dzieje to się nią lata braki policji lub innych formacji a jak przychodzi do rozmów o prawach emerytalnych to wszyscy mają ja w d...
  • Marcus 2021-11-10 14:52:57
    Do Robert: ŚMIERDZI Z DALEKA PROWOKACJĄ😂
  • Mila 2021-11-09 22:51:22
    Zlikwidować tych sepow

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!