Partnerzy portalu

Światowe Dni Młodzieży. Strażacy sprawdzili miejsca spotkań z papieżem

Strażacy sprawdzili 2,2 tys. obiektów, w tym hotele i miejsca spotkań z papieżem Franciszkiem podczas Światowych Dni Młodzieży na krakowskich Błoniach i w Brzegach.

Przed Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się pod koniec lipca, w całym kraju będzie ponad 400 imprez w ramach diecezji. Ponad połowa z nich wymaga zabezpieczenia staży pożarnej.

Czytaj też: Światowe Dni Młodzieży – kalendarium wydarzeń

Podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie będą stałe i czasowe posterunki Państwowej Straży Pożarnej oraz patrole strażaków wyposażone w podręczny sprzęt gaśniczy. W Brzegach będzie dodatkowo 85 patroli, czyli 170 strażaków. Gdyby doszło do jakiegoś nieszczęścia, pożaru, te patrole w pierwszej kolejności przystąpią do udzielania pomocy i wezwą większe siły.

Strażacy podczas Światowych Dni Młodzieży będą udzielać pielgrzymom pierwszej pomocy. Na krakowskich Błoniach i w Brzegach będzie działał szpital polowy. Patrole będą również pomagały, jeżeli dojdzie do omdleń lub nieszczęśliwych wypadków, np. złamania nogi. Będą namioty, gdzie będzie można taką osobę, która zasłabła, przetransportować, żeby sobie odpoczęła i doszła do siebie.

Światowe Dni Młodzieży odbędą się w dniach od 26 do 31 lipca w Krakowie. Od 27 lipca będzie w nich uczestniczył papież Franciszek, który odwiedzi także Częstochowę i Oświęcim.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!