Partner portalu

To ostatni dzień 54 KFPP w Opolu. Co z przyszłorocznym festiwalem?

Koncertem "Afrer Party" prezentującym największe przeboje polskiej muzyki tanecznej zakończy się w niedzielę 54 Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu.

Zanim jednak widzowie w amfiteatrze i przed ekranami telewizorów będą mogli przypomnieć sobie rytmy muzyczne z ostatnich kilkudziesięciu lat, w trakcie koncertu "Od Opola do Opola" zaprezentowane zostaną najważniejsze wydarzenia muzyczne, jakie miały miejsce od zakończenia 53 KFPP.

Jak zapewniają organizatorzy imprezy, przedstawione zostaną wydarzenia szerokiego spektrum muzycznego - od muzyki alternatywnej po muzykę popową. W jego trakcie zostaną uhonorowani artyści, którzy wyróżnili się na scenie muzycznej w ciągu ostatniego roku. Wśród gości znajdą się między innymi: Edyta Górniak, Bracia, Anna Wyszkoni, Rafał Brzozowski, Natalia Szroeder, Mateusz Ziółko, Antek Smykiewicz, Monika Lewczuk, Rezerwat, No to co, Jary i Aleksandra Bogucka.

Ostatnim koncertem będzie Afret Party, gdzie przedstawione zostaną przeboje od big-beatu i prywatek lat 70-tych, przez elektroniczny pop lat 80-tych, po wszelkie odmiany muzyki dance obecnej w Polsce od lat 90-tych, aż do czasów obecnych. Po raz pierwszy w historii festiwalu do wspólnej zabawy w rytmach polskich przebojów będzie zachęcać specjalna grupa taneczna. Wśród wykonawców nie zabraknie gwiazd: Izabeli Trojanowskiej, Ryszarda Rynkowskiego, Kapitana Nemo, Tercetu Egzotyczneog, Cleo czy Roberta Chojnackiego.

Władze miasta Opole, które jest właścicielem marki KFPP w Opolu, zapowiedziały rozpoczęcie rozmów z TVP na temat przyszłości festiwalu i współpracy z telewizją po zakończeniu 54 KFPP. Wśród postulatów zapowiedzianych przez prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego jest propozycja wyłaniania uczestników 55 KFPP przez niezależne autorytety ze świata kultury.

Tegoroczny festiwal jest organizowany wyłączenie przez TVP po tym, jak w czerwcu prezydent Opola zerwał umowę z TVP o współorganizacji festiwalu, tłumacząc się rezygnacjami z występów w Opolu grupy artystów. 

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!