Partnerzy portalu

W piątek na katowickim Muchowcu odbędzie się Forum GEN.PL

W piątek na Muchowcu w Katowicach wystartuje Forum GEN.PL, podczas którego młodzi ludzie będą dyskutować nad ważnymi dla nich tematami. Na wydarzeniu znajdą się także eksperci, którzy poprowadzą debatę z młodymi i podzielą się swoim doświadczeniem.

Podczas Forum to młodzi ludzie wejdą w rolę narratorów zamiast, jak dotąd, biernych słuchaczy. Poruszą najważniejsze dla nich tematy takie jak: technologia, biznes, prawo, ekonomia, media czy polityka.

"Jak wykorzystać możliwości, które daje technologia? Jak zadbać o siebie i znaleźć sens życia? Jakie będą zawody przyszłości i jak znaleźć ciekawą i rozwijającą pracę? - to tylko kilka pytań, na które odpowiedzi będą szukać uczestnicy Forum GEN.PL" - mówi Adam Zych, prezes fundacji ProjektPL, pomysłodawca wydarzenia.

Poczucie bezpieczeństwa młodych ludzi zachwiało się przez ostatnie kilka lat z powodów takich jak pandemia, wojna, czy sztuczna inteligencja. "Jeżeli wpoimy im ważne wartości do głowy i przekonamy ich, że te wartości rzeczywiście są cenne to w połączeniu z tą kreatywnością, pomysłowością, z nowoczesnymi technologiami, to jestem przekonany, że oni będą mogli lepiej kształtować swoje życie prywatne i zawodowe" - powiedział w rozmowie z PAP Piotr Trzciński, rzecznik prasowy wydarzenia.

Podczas Forum uczestnicy będą mieć możliwość wysłuchania prelekcji ekspertów, a także wziąć udział w debatach z nimi. Wśród zaproszonych, którzy podzielą się swoją wiedzą na wydarzeniu są m.in. Tomasz Rożek, Jakub Wiech, dr Maciej Kawecki, Jarosław Królewski czy Tim Harford.

"By przedstawiciele różnych pokoleń mogli zrozumieć swoje racje oraz punkty widzenia, potrzebna jest otwartość. Chcemy umożliwić uczestnikom podzielenie się swoją wizją przyszłości, jednocześnie dając im szansę na czerpanie z bogatej wiedzy doświadczonych specjalistów" - mówi Adam Zych.

Uczestnicy podczas wydarzenia będą mieć także okazję do rozmów z rówieśnikami, a także do zdobycia cennych kontaktów biznesowych i osobistych.

Imprezę zakończy koncert legendy polskiego rapu - O.S.T.R.

Wstęp na Forum GEN.PL jest wolny, jednak liczba miejsc jest ograniczona i obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!