Partnerzy portalu

Więcej pasażerów na lotnisku we Wrocławiu

  • PAP
  • 9 stycznia 2012 - 11:43
Ok. 1 mln 657 tys. pasażerów obsłużył wrocławski Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika w 2011 r. To najlepszy wynik w całej historii lotniska, wzrost w stosunku do 2010 r. wyniósł 0,2 proc.
Jak poinformował w poniedziałek dyrektor ds. marketingu i sprzedaży wrocławskiego lotniska Jarosław Sztucki, mimo trudnego rynku, korekty ruchu w połączeniach niskokosztowych i spowolnienia w ruchu czarterowym na początku 2011 r., niewielki wzrost jest „wynikiem satysfakcjonującym i dobrą prognozą na rozpoczęty 2012 r.”

Na rekordowy wynik złożyły się w 2011 r. m.in. wzrost w sieciowym ruchu międzynarodowym oraz ruchu krajowym. Lotnisko zanotowało w tych sektorach lepsze wyniki o odpowiednio 17,9 proc. i 8 proc. Przewoźnicy sieciowi uruchomili w 2011 r. połączenia z Wrocławia do Kopenhagi i dodatkowe loty do Frankfurtu. W lotach krajowych na stałe w rozkładzie pojawiło się połączenie z Wrocławia do Gdańska, a dodatkowe loty do Warszawy uruchomił nowy na tej trasie przewoźnik OLT Jetair.

„To pokazuje, że we Wrocławiu jest bardzo duży potencjał dla lotów biznesowych. Staramy się wykorzystywać to zapotrzebowanie, stale poszerzając ofertę dla tej grupy pasażerów. Siłą naszej zimowej oferty był zawsze Egipt, ale trudna sytuacja w tamtym rejonie świata zdecydowanie przyhamowała zainteresowanie turystów tym kierunkiem w pierwszych miesiącach roku. Drugie półrocze były już jednak bardzo dobre” – podkreślił Sztucki.

Również w drugiej połowie roku Ryanair ogłosił otwarcie pierwszej w Polsce bazy we Wrocławiu. W marcu 2012 r. przewoźnik uruchomi siedem nowych połączeń, a w ofercie znajdą się takie kierunki jak m.in. Kreta, Malta, Piza, Paryż i Wenecja-Treviso. W 2012 r. z Wrocławia będzie można także polecieć m.in. na Cypr i Wyspy Kanaryjskie.

„Według umiarkowanych prognoz obsłużymy w tym roku nawet 20 tys. więcej turystów czarterowych wylatujących z Wrocławia. Ogólna prognoza na cały rok jest jeszcze lepsza. Nowy terminal, więcej połączeń i Euro 2012 powinny dać nam nawet 300 tys. nowych pasażerów” – dodał Sztucki.

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu położony jest w południowo-zachodniej części miasta, w odległości ok. 10 km od centrum, w pobliżu m.in. Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, która umożliwia bezpośredni dojazd na lotnisko z kierunku Kłodzko – Praga i ŚwidnicaWałbrzych.
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!