Partnerzy portalu

Wisła żeglowna i bezpieczna? Nadwiślańskie gminy łączą siły

• 6 lipca sejmowa Komisja Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zajmie się tematem wykorzystania potencjału gospodarczego rzek w Polsce. 
• Dzięki inicjatywie organizacji pozarządowych, rok 2017 ogłoszony został przez posłów rokiem Wisły. W tych działaniach fundacje bardzo mocno wspierali samorządowcy nadwiślańskich gmin i miast.
• Zdaniem Grzegorza Kapicy, wójta Józefowa nad Wisłą, to szansa na zagospodarowanie terenów nad rzeką, przywrócenie jej żeglowności i poprawę bezpieczeństwa na terenach zalewowych.

Przypomnijmy, w czerwcu posłowie przyjęli uchwałę Sejmu ustanawiającą 2017 – Rokiem Rzeki Wisły. W ten sposób polscy parlamentarzyści po raz pierwszy uhonorowali przepływającą przez środek naszego kraju rzekę – tak samo jak dotychczas honorowano bohaterów narodowych czy znaczące wydarzenia. Ale nie o tytuły i honory chodzi.

Wisła – produktem turystycznym

strefa premium

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE2

  • RGwroc 2016-07-08 23:16:30
    Do Wiślak: Rzece nie może zagrażać "widmo" likwidacji zbiornika, bo to zbiornik niszczy rzekę. Owszem, sam proces likwidacji może być uciążliwy i trudny. Ale to z powodu SPOWODOWANEGO przez budowę zbiornika nagromadzenia osadów.
  • Wiślak 2016-07-07 11:45:48
    Panie Robercie, Wisła nadal jest brudna: nadal trafiają tam nieoczyszczone ścieki z gospodarstw domowych i rolnych, spływają środki "ochrony" roślin itp. Oczywiście w mniejszej skali ale jednak. Na dodatek widmo likwidacji zbiornika włocławskiego zagraża nie tylko rzece ale i Zatoce Gda...ńskiej. W 2017 roku powinniśmy się skoncentrować na edukacji i zaplanowaniu szerokich działań ochronnych  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!