Partnerzy portalu

Wzmocnienie roli samorządów będzie tematem rozmów ministrów w Bratysławie

Minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda będzie uczestniczył w spotkaniu ministrów odpowiedzialnych za politykę spójności w Bratysławie - poinformował resort funduszy. Rozmowy mają dotyczyć m.in. wzmocnienia roli samorządów w realizacji polityki spójności.

Jak przekazało ministerstwo funduszy i polityki regionalnej, spotkanie, które odbędzie się we wtorek (30 lipca), zorganizowane z inicjatywy słowackiego ministra inwestycji, rozwoju regionalnego i informatyzacji związane jest z powołaniem przez Komisję Europejską grupy ekspertów wysokiego szczebla ds. przyszłości polityki spójności (HLG). Grupa zebrała się po raz pierwszy 31 stycznia br.

"Wnioski oraz zalecenia grupy eksperckiej będą opublikowane na początku 2024 r." - wskazało MFiPR.

Według informacji resortu, celem spotkania w Bratysławie jest m.in. dyskusja nad wzmocnieniem roli samorządów w realizacji polityki spójności. "Ma to szczególne znaczenie w kontekście priorytetów związanych z cyfryzacją i zieloną transformacją, a także obecną sytuacją geopolityczną i jej wpływem na europejską gospodarkę" - przekazało MFiPR.

Jak dodano, w nieformalnym spotkaniu w Bratysławie ministrów odpowiedzialnych za politykę spójności, dotyczącym przyszłości tej polityki, oprócz ministra Grzegorza Pudy wezmą udział delegacje: Bułgarii, Chorwacji, Republiki Czeskiej, Węgier, Rumunii, Słowenii, Hiszpanii (ze względu na nadchodzącą prezydencję).

"W spotkaniu uczestniczyć będzie również komisarz do spraw spójności i reform Elisa Ferreira oraz przewodniczący grupy ekspertów wysokiego szczebla ds. przyszłości polityki spójności prof. Andrés Rodriguez" - wynika z informacji MFiPR.

 

KOMENTARZE1

  • samorządowiec 2023-05-31 13:54:57
    Minister rządu centralizującego Państwo i ograniczającego samorządność debatuje nad wzmocnieniem roli samorządu. Ot chichot historii. A może by wystarczyło nie szkodzić.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!