Partner portalu

Zielona Góra najbardziej przyjazne seniorom

  • PAP
  • 25 listopada 2014 - 10:02
Zielona Góra wygrała konkurs "Samorząd przyjazny seniorom 2014 - przyjazna administracja" zorganizowany we współpracy ze Związkiem Miast Polskich, Związkiem Gmin Wiejskich RP, wydawnictwem "Publicus" i redakcją dwutygodnika samorządowego "Wspólnota".

Celem edycji konkursu w roku 2014 było promowanie tworzenia zintegrowanych programów przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu seniorów we wspólnotach lokalnych i regionalnych.

- Na konkurs zgłoszono 16 projektów. Zielonej Górze zwycięstwo dał program "Zgrani Zielonogórzanie 50plus" - poinformowała Monika Wiśniewska z biura prezydenta miasta.

"Program ma na celu aktywizacje seniorów, ukazanie różnych możliwości spędzania czasu, rozwijanie umiejętności i poszerzanie wiedzy oraz zachętę do korzystania z ofert lokalnych firm i przedsiębiorców. Związana z nim karta umożliwia nieco zaoszczędzić seniorom przy okazji codziennych wydatków, a z drugiej strony jej posiadanie zachęca do aktywnego spędzania czasu" - powiedziała Wiśniewska.

Czytaj też:  W których regionach mieszka najwięcej seniorów?

Dodała, że program cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, a karty 50+ posiada już blisko 16 tys. zielonogórzan. W ofercie z jakiej na ich podstawie mogą korzystać wciąż pojawiają się nowe propozycje i rabaty. "Basen za 2 zł, badania laboratoryjne z 25 proc. rabatem, kursy i szkolenia za połowę ceny oraz smaczne obiady, czy też desery i kawa w promocyjnej cenie to oferty, które cieszą się największym zainteresowaniem" - wymieniła Wiśniewska.

Program "Zgrani Zielonogórzanie 50plus" ruszył w połowie br. Kartę uprawniającą do zniżek i rabatów może otrzymać każdy, kto ma skończone 50 lat i jest zameldowany w Zielonej Górze. Z danych zielonogórskiego magistratu wynika, że ludzie w wieku 50 lat i starsi stanowią obecnie największą grupę w mieście, jest to blisko 40 tys. osób.

Od stycznia br. w Zielonej Górze działa także program pn. "ZGrana Rodzina"; jego uczestnikom wydano ponad 19 tys. kart. Adresatami tego programu są osoby zameldowane w Zielonej Górze, będące rodzicami przynajmniej jednego dziecka w wieku poniżej 18 lat.

Uczestnictwo w programach: "ZGrani Zielonogórzanie 50plus" i "ZGrana Rodzina" nie wyklucza się wzajemnie; można być posiadaczem obu kart.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!