Partnerzy portalu

Znamy skład Rady Konsultacyjnej Top Inwestycji Polski Wschodniej 2019

Wybieramy najlepsze inwestycje Polski Wschodniej 2019. Decydujący głos należy do członków Rady Konsultacyjnej Konkursu, w składzie której znaleźli się przedstawiciele administracji publicznej, samorządów terytorialnych, przedsiębiorcy i wydawcy. Poznajcie ich!
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Prestiżowy konkurs "Top Inwestycje Polski Wschodniej" rokrocznie ma za zadanie wskazanie inwestycji samorządowych i podległych im spółek, a także inwestycji infrastrukturalnych i prywatnych, biznesowych, których efekt jest ważny dla regionu i jego mieszkańców.

Inicjatorami konkursu są Grupa PTWP oraz PortalSamorzadowy.pl, organizatorzy Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku.

W ten sposób chcemy zaprezentować najlepsze praktyki inwestycyjne oraz docenić tych, którzy osiągnęli sukces, dzięki odważnym, prorozwojowym decyzjom.

Do udziału w tegorocznej, szóstej już edycji konkursu można było zgłaszać zarówno inwestycje komunalne, jak też prywatne oraz dotyczące infrastruktury drogowej lub kolejowej z terenu województwa podlaskiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Ważne jest, aby były one zrealizowane w roku 2018, bądź zrealizowane w połowie na dzień 30 czerwca 2019 r.

Oto skład Rady Konsultacyjnej Konkursu. To jej członkowie oceniać będą nominowane propozycje:

Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego

W 2005 związał się zawodowo z administracją publiczną. W listopadzie 2017 r. został przewodniczącym PiS w Białymstoku. W wyborach samorządowych w 2018 r. uzyskał mandat radnego sejmiku podlaskiego VI kadencji, wybrano go na przewodniczącego klubu radnych PiS w tym gremium. 22 listopada 2018 r. został wybrany na marszałka województwa podlaskiego. Urząd ten objął 11 grudnia 2018.

Józef Jodłowski, Związek Powiatów Polskich, starosta rzeszowski

Od 2005 roku, już po raz piąty, pełni funkcję starosty powiatu rzeszowskiego. W ostatnich wyborach samorządowych startował z list PiS. Związany także z działalnością samorządową. Objął także funkcję prezesa zarządu Stowarzyszenia Euroregion Karpacki Polska. Działa w Związku Powiatów Polskich od 1999 roku, kiedy to odbyło się I Zgromadzenie Ogólne ZPP. Głównymi celami tego gremium są m.in. wspieranie idei samorządu terytorialnego, integrowanie i obrona wspólnych interesów powiatów, wspieranie inicjatyw na rzecz rozwoju i promocji powiatów.

Tadeusz Truskolaski, prezes Unii Metropolii Polskich, prezydent Białegostoku

Od 2006 r. prezydent Białegostoku. W wyborach samorządowych w 2018 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję z rekomendacji Koalicji Obywatelskiej, otrzymując w pierwszej turze 56,21 proc. Jest prezesem Unii Metropolii Polskich. Powstała ona w 1990 r. według projektu Instytutu Miasta pt. “Tyle państwa, ile miasta”, z inicjatywy prezydenta Warszawy. W UMP współdziałają prezydenci, wiceprezydenci, sekretarze, skarbnicy, dyrektorzy wydziałów i eksperci z miast: Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Warszawy i Wrocławia.

Małgorzata Oleszczuk, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

Małgorzata Oleszczuk od 18 lat związana jest zawodowo z funduszami unijnymi. Pracowała w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej, gdzie m.in. realizowała Narodowy Program Przygotowania Polski do Członkostwa w UE oraz uczestniczyła także we wdrażaniu programu PHARE i Transition Facility. Od 2008 r. w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim, gdzie nadzorowała realizację zadań Instytucji Pośredniczącej w Certyfikacji dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013. W 2018 r. została prezesem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Celem działania PARP jest realizacja programów rozwoju gospodarki, wspierających działalność innowacyjną i badawczą małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), rozwój regionalny, wzrost eksportu, rozwój zasobów ludzkich oraz wykorzystywanie nowych technologii w działalności gospodarczej. PARP jest zaangażowana w realizację krajowych i międzynarodowych przedsięwzięć, finansowanych ze środków funduszy strukturalnych, budżetu państwa oraz programów wieloletnich Komisji Europejskiej.

strefa premium

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE1

  • henryk 2019-08-19 15:05:21
    Józef Jodłowski Związek Powiatów Polskich /Dlaczego są zadłuzane szpitale Powiatowe i śzkolnictwo kto jest za te dwa działy odpowiedzialny Powiaty rozwiązać jest trzech gospodarzy w Powiecie .Starosta /Burmistrz / Wóit Gminy i Miasta Burmistrz miasta powinien zarządco na ter...enie miasta za Szpitale i Szkolonictwo do Szpitali dokładajo Gminy i Miasta  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!