PARTNER PORTALU

Top Inwestycje Komunalne 2020 wyłonią najlepsze inwestycje komunalne oddane do użytku w ubiegłym roku (lub zrealizowane przynajmniej w 50 proc.).


Celem organizowanego przez PortalSamorzadowy.pl i Grupę PTWP jest pokazanie skali inwestycji komunalnych oraz ich prorozwojowego efektu dla gospodarki, regionu i mieszkańców.

Kogo nagradzamy:

• Nagradzamy do 10 inwestycji komunalnych z całej Polski prowadzonych przez samorządy lub podmioty, w których mają one udziały, ewentualnie realizowanych przez prywatne spółki, które po prywatyzacji wykonują zadania władzy lokalnej, np. w zakresie gospodarki komunalnej;
• nagradzamy tych, którzy dzięki odważnym prorozwojowym decyzjom inwestycyjnym stają się liderami środowiska, wyznaczają trendy; dotyczy inwestycji oddanych do użytku w 2019 r. lub zrealizowanych w co najmniej 50 proc. (na dzień 31 grudnia 2019 r.)

Pierwszy etap konkursu już za nami. Spośród nadesłanych propozycji wybraliśmy 25 nominowanych. Teraz z tego grona swoich faworytów wskażą członkowie Rady Konsultacyjnej konkursu (każdy z nich będzie mógł wytypować 5 inwestycji, po podliczeniu wszystkich głosów wszystkich członków Rady okaże się która inwestycja zebrała najwięcej wskazań).

Głównymi kryteriami oceny będą:

• rozmach inwestycji w odniesieniu do budżetu i możliwości samorządu,
• walory estetyczne,
• funkcjonalność,
• nowatorstwo,
• współpraca z lokalną społecznością na etapie projektowania inwestycji,
• montaż finansowy (koncesja, kredyt, dotacja, PPP etc.),
• aktywne gospodarowanie majątkiem.

Niezależnie od wskazań członków Rady Konsultacyjnej swojego jednego faworyta w głosowaniu internetowym wybiorą również Czytelnicy serwisu PortalSamorzadowy.pl. Głosowanie na portalu rozpocznie się w kwietniu, a trwać będzie do 12 maja (do końca dnia).

Laureaci konkursu Top Inwestycje Komunalne 2020 zostaną w tym roku uhonorowani w ramach EEC Online pod patronatem PortalSamorzadowy.pl. Projekty zostaną przybliżone w PortalSamorzadowy.pl podczas specjalnej debaty on-line z laureatami prezentowanej w naszym serwisie.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!