PARTNER PORTALU

Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku

Budowa Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku została nominowana w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2020.

Głosowanie wyłączone.

Wartość inwestycji: 44,1 mln zł.

Finansowanie inwestycji: dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie 9,4 mln zł.

Data zakończenia inwestycji: 31 października 2019 r.

Nazwa inwestora: Białystok

Muzeum Pamięci Sybiru będzie zlokalizowane w kompleksie budynków przy ul. Węglowej 8 w Białymstoku. Swym zakresem inwestycja obejmie adaptację historycznego obiektu wraz z jego rozbudową do powierzchni ok. 5 tys. mkw. na potrzeby Muzeum oraz rewitalizację jednego magazynu i jego najbliższego otoczenia wraz z torami kolejowymi w kompleksie obiektów wojskowych z lat 30. XX wieku, którymi w latach 40. odjeżdżały transporty z mieszkańcami Białegostoku i regionu na Sybir.

Muzeum Pamięci Sybiru to budynek 4-kondygnacyjny o powierzchni całkowitej  6 246 mkw. i powierzchni użytkowej 5 743,90 mkw.. Całość przestrzennej kompozycji stanowią elementy nawiązujące do zdarzeń i miejsc związanych z hasłem „Sybir”.

W skali miasta i regionu bardzo ważne jest powstanie jednego miejsca ekspozycyjnego przybliżającego historyczną tematykę. Rezultatem przedmiotowego zadania inwestycyjnego będzie zwiększenie dostępu do infrastruktury kultury, zwiększenie liczby odwiedzających, szersze prezentowanie zgromadzonych zbiorów. Ponadto projekt przyczyni się do podniesienia atrakcyjności turystycznej miasta, stanie się jednym z jego symboli, jak Muzeum Powstania Warszawskiego dla Warszawy czy Europejskie Centrum Solidarności dla Gdańska.

Pełny opis inwestycji zamieszczamy poniżej.

Muzeum Pamięci Sybiru to budynek 4-kondygnacyjny.
W skali miasta i regionu bardzo ważne jest powstanie jednego miejsca ekspozycyjnego przybliżającego ww. tematykę.

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

Wyszukiwarki

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!