PARTNERZY PORTALU

 Top Inwestycje

Nowe schronisko dla zwierząt w Poznaniu

Nowe schronisko dla zwierząt w Poznaniu zostało nominowane w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2021.

Głosowanie wyłączone.

Wartość inwestycji: 40 093 153,82 zł

Finansowanie inwestycji: budżet miasta

Oddanie do użytku: czerwiec 2021 r.

Nazwa inwestora: Miasto Poznań

Budowa nowego schroniska przy ul. Kobylepole 33 w Poznaniu odpowiada na potrzeby bezdomnych zwierząt i zapewni im opiekę po zamknięciu schroniska przy ul. Bukowskiej. Nowo powstały obiekt uwzględnia optymalne warunki dla zwierząt przebywających w schronisku, jak również potrzeby klientów schroniska zainteresowanych adopcją oraz innych osób zaangażowanych w działania na rzecz zwierząt.
Jego budowa ma zapoczątkować realizację Centrum dla Zwierząt w Poznaniu – miejsca dedykowanego zwierzętom i ich miłośnikom, z bogatą ofertą usług i atrakcji, takich jak: hotel dla zwierząt, psi fryzjer, konsultacje behawiorystyczne, wyspecjalizowane wybiegi dla psów.

Schronisko tworzy zespół czterech budynków. W skład kompleksu wchodzi budynek administracyjno-weterynaryjny, dwa budynki z kojcami dla psów, budynek przeznaczony dla kotów, infrastruktura otaczająca parking, w tym układ pieszo-jezdny, plac manewrowy oraz wybiegi dla zwierząt. Metamorfozę przeszła również przestrzeń otaczająca budynki. Zadbano o elementy małej architektury, takie jak ławki, kosze na śmieci (w tym odpady na nieczystości), oświetlenie. Wysiano trawę oraz nasadzono drzewa, które mają zapewnić zwierzętom cień i wygłuszać szczekanie psów.
Poznańska inwestycja jest przykładem rozwiązania, w którym funkcjonalność idzie w parze z estetyką, dzięki czemu zmienia się wizerunek schroniska, często postrzeganego jako miejsce ze smutnymi zwierzętami zamkniętymi w kojcach.

Nowe schronisko dla zwierząt w Poznaniu jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce. Istotną innowacją jest fakt, że wszystkie zwierzęta będą miały dostęp do ogrzewanych pomieszczeń, co nie tylko znacznie poprawi jakość ich życia, ale również zmniejszy ryzyko zachorowań, w szczególności wśród kotów.

Pełny opis inwestycji zamieszczamy poniżej.

Schronisko tworzy zespół czterech budynków.
Aranżacja miejsca zrywa ze smutnym obrazem schronisk dla zwierząt.

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

Wyszukiwarki

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!