PARTNER PORTALU

 Top Inwestycje

Rewitalizacja kompleksu Astoria w Bydgoszczy

Rewitalizacja kompleksu Astoria na cele sportowo-rekreacyjne wraz z budową 50-metrowego basenu została nominowana w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2021.

Głosowanie wyłączone.

Wartość inwestycji: 110 124 007,94 zł brutto

Finansowanie inwestycji: Kredyt i budżet miasta: 85 124 007,94 zł, Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej: 25 000 000 zł

Zakończenie inwestycji: 14 października 2020 r. (pozwolenie na użytkowanie obiektu)

Nazwa inwestora: Miasto Bydgoszcz

Układ przestrzenny bryły budynku basenu Astoria to czyste, lakoniczne formy, przejrzystość i maksymalna naturalność materiałów budowlanych. Kompozycja elewacji została stworzona na osnowie łączenia i przeciwstawiania sobie wielkich bezramowych szklanych powierzchni z częściami szkieletu budynku wykonanymi z architektonicznego betonu oraz częściowo zakrytymi stalowymi płytami pokrytymi naturalną rdzą (płyty Cor-Ten).

Bardzo ważną rolę w przyjęciu ostatecznego kształtu budynku odegrało jego rozmieszczenie na nabrzeżu. Kontakt z rzeką jest wizualny i funkcjonalny.

Obiekt posiada halę basenową, widownię na ok. 450 miejsc oraz pomieszczenia dodatkowe: siłownię, pokój do odnowy biologicznej, salę rozgrzewkową dla zawodników oraz fitness, pomieszczenia szkoleniowe i biurowe, zaplecze szatniowo-sanitarne, hangary na kajaki sportowe i rekreacyjne.

Basen o wymiarach olimpijskich jest wyposażony w ruchomy pomost. Docelowo można podzielić go na cztery strefy o różnych głębokościach, gdzie mogą odbywać się różne rodzaje zajęć.

Pełny opis inwestycji zamieszczamy poniżej.

Strefa sportowo-rekreacyjna składa się z basenu, sali rozgrzewkowej oraz pomieszczeń do odnowy biologicznej.
Zasadę wielkich czystych szklanych powierzchni zamkniętych w twardych ograniczających ramach konstrukcji wykorzystano do stworzenia skojarzenia z płynnością wody.

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

Wyszukiwarki

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!