PARTNERZY PORTALU

 Top Inwestycje

Tadeusz Truskolaski

Tadeusz Truskolaski

Prezes Unii Metropolii Polskich, prezydent Białegostoku

Prezydentem Białegostoku jest od 2006 r. W wyborach samorządowych w 2018 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję z rekomendacji Koalicji Obywatelskiej, otrzymując w pierwszej turze ponad 56 proc. głosów.

Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi oraz Odznaką Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego. Z wykształcenia ekonomista.

W marcu 2019 r. Tadeusz Truskolaski został wybrany nowym szefem Unii Metropolii Polskich.

Unia Metropolii Polskich została założona w 1990. Początkowo UMP działała w formie konwentu prezydentów miast. W 1993 roku Unia Metropolii Polskich zarejestrowała się jako fundacja miast i została jednym z inicjatorów utworzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Obecnie do unii należy 12 największych miast: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Wrocław.

Wszystkie obecne miasta UMP są członkami zwyczajnymi Stowarzyszenia Eurocities, zrzeszającego wielkie miasta europejskie. Przedstawiciele Unii Metropolii Polskich zasiadają w Komitecie Regionów UE.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!