Partnerzy portalu

Termomodernizacja budynku filii DPS Strzelce Opolskie w Szymiszowie

Termomodernizacja budynku filii DPS Strzelce Opolskie w Szymiszowie wraz z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii, w ramach zadania pn.: „Efektywność energetyczna w budynkach publicznych Subregionu Kędzierzyńsko-Strzeleckiego”, została nominowana w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2022.

Głosowanie wyłączone.

Wartość inwestycji: 9,5 mln zł

Data zakończenia inwestycji: 04.02.2021 r.

Finansowanie inwestycji: 5,6 mln zł ze środków unijnych; Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych - 310,5 tys. zł; Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - 3 mln 159 tys. zł, reszta - wkład własny powiatu.

Nazwa inwestora: Powiat Strzelecki

DPS pełni funkcję domu dla osób potrzebujących całodobowej opieki, z powodu wieku, choroby lub niepełnosprawności. Z powodu złego stanu technicznego obiekt zagrażał życiu mieszkańców i ich opiekunom. Niskie walory estetyczne i zły stan budynku niekorzystnie rzutowały na atrakcyjność całego terenu, który znajduje się w Szymiszowie, z jednej z wiosek z Powiatu Strzeleckiego.

Zrewitalizowany DPS pięknie prezentuje się w środku zabytkowego parku, który służy jako miejsce wypoczynku i rekreacji dla jego mieszkańców i ich przyjezdnych gości. Dzięki zrealizowaniu inwestycji, poprawiono przede wszystkim świadczenia usług bytowych mieszkańców DPS oraz przywrócono dawną estetykę, z zachowaniem dawnego wyglądu pałacu, co wzbudza wśród mieszkańców i przejezdnych podziw, zachwyt i ciekawość historii tego miejsca.

Termomodernizacja została dokładnie przemyślana, aby zrealizowane remonty nie zniszczyły wyglądu pałacu, a jeszcze bardziej podkreśliły jego kulturowość; wykonana została na nowo elewacja, wymieniono okna i drzwi, które zachowują dawną kolorystykę oraz zamontowano kolektory słoneczne na dachu od strony wewnętrznego dziedzińca, wszystko tylko po to, aby nie zniszczyć wyglądu zabytkowego pałacu.

Pełny opis inwestycji zamieszczamy poniżej.

DO POBRANIA
Termomodernizacja budynku filii DPS Strzelce Opolskie w Szymiszowie.pdf
Termomodernizacja została dokładnie przemyślana, tak aby zrealizowane remonty nie zniszczyły wyglądu pałacu, a jeszcze bardziej podkreśliły jego kulturowość.
Dawne kotły węglowe zastąpiono nowym źródłem ciepła: gruntowymi pompami ciepła o łącznej mocy grzewczej 390 kW.

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!