Partnerzy portalu

Ciąg pieszo-rowerowy w Świnoujściu

Przebudowa ulicy 1 Maja wraz z budową ciągu pieszo-rowerowego została nominowana w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2023.

Wartość inwestycji: 36 mln 900 tys. zł

Data zakończenia inwestycji: listopad 2022 r.

Finansowanie inwestycji: dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych: 12 980 000 zł, dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych: 7 242 000 zł.

Inwestor: Miasto Świnoujście

Przebudowa ulicy 1 Maja wraz z budową ciągu pieszo-rowerowego to największa drogowa inwestycja na Wyspie Karsibór. W sumie przebudowano niemal 2,9 km drogi. Nowa jezdnia posiada szerokość 5,5 metra (na łukach do 8 metrów). Po obu stronach są chodniki dla pieszych, których wcześniej nie było. Wybudowane zostały także wjazdy na posesje. Chodnik od strony południowej ma 1,5 metra szerokości, a od strony północnej 2 metry. Wzdłuż jezdni powstała droga dla rowerzystów o szerokość 2,5 metra, której wcześniej bardzo brakowało mieszkańcom i turystom.

Dzięki tej inwestycji Karsibór otworzył się na wodę. Likwidacja tzw. rybaczówek (budek wędkarzy) odsłoniła piękny widok na wody Starej Świny, jej wysepki i dalej aż po Lubin. Można go podziwiać nie tylko z ulicy 1 Maja, ale także deptaka, który powstał w miejscu „rybaczówek”. Sam deptak stanowił największą część drogowej inwestycji na wyspie Karsibór.

To dziś prawdziwa perełka, w której mieszkańcom żyje się teraz zdecydowanie wygodniej i bezpieczniej. Ta ważna drogowa inwestycja nie tylko poprawiła komfort użytkownikom drogi, ale bardzo pozytywnie wpłynęła na estetykę przestrzeni publicznej w tej części miasta. Na dodatkową uwagę zasługuje zainstalowane oświetlenie w Alei Dębów. Ulica 1 Maja dzięki nowym zamontowanym lampom zyskała niepowtarzalny charakter i klimat, a przede wszystkim zwiększyło się bezpieczeństwo mieszkańców i turystów poruszających się pod drodze w porze wieczornej i nocnej.

Pełny opis inwestycji zamieszczamy poniżej.

DO POBRANIA
Zgłoszenie do konkursu Top Inwestycje Komunalne 2023 - Świnoujście
W sumie przebudowano niemal 2,9 km drogi.
Sam deptak stanowił największą część drogowej inwestycji na wyspie Karsibór.

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!