Partnerzy portalu

Promenada alei Nadmorskiej w Kołobrzegu

Przebudowa głównej promenady alei Nadmorskiej w Kołobrzegu – etap III – została nominowana w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2023.

Głosowanie wyłączone.

Wartość inwestycji: 17 mln 613 tys. zł

Data zakończenia inwestycji: 8 grudnia 2022 r.

Finansowanie inwestycji: RPO Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020: 7 313 060,00 zł, Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych: 4 845 991,00 zł

Inwestor: Miasto Kołobrzeg

Ta najdłuższa w Polsce promenada ma 4 km długości, z czego aż trzy znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie brzegu Morza Bałtyckiego i biegną wzdłuż plaży. Pierwsze etapy przebudowy miały miejsce w latach 2010 i 2018.

Jest to niewątpliwie ważna inwestycja podnosząca walory turystyczne miasta, która – między innymi dzięki swojej długości – stać się może unikatowym produktem na skalę całego kraju.

Przebudowana promenada pełni swoją dotychczasową główną funkcję miejsca spacerowego, ale jednocześnie znalazły się tu plac rekreacyjny czy miejsce do uprawiania sportu i zabaw.

Główne wejście na plażę tworzy układ schodowy z tarasem widokowym. Estetyczny mur gabionowy jednocześnie stanowi osłonę pochylni zapewnianiającej dostęp na plażę osób poruszających się na wózkach. Na pewnym odcinku ciąg pieszy się poszerza i pełni funkcję placu publicznego, na którym znajdują się funkcjonalne leżanki.

Po wschodniej stronie wejścia na plażę znajduje się parking rowerowy ze stojakami, który został zaplanowany jako miejsce związane z wejściem, gdzie można zostawić rower, wchodząc na plażę, ale też jako przystanek w wyprawach rowerowych wzdłuż promenady od Latarni Morskiej przez Eko-Park do Podczela. Znajdzie się tu 19 stojaków rowerowych, czyli miejsce do pozostawienia trzydziestu ośmiu rowerów.

Pełny opis inwestycji zamieszczamy poniżej.

DO POBRANIA
Zgłoszenie do konkursu Top Inwestycje Komunalne 2023- Kołobrzeg
Przebudowana promenada pełni przede wszystkim funkcję miejsca spacerowego.
Prace budowlane przy III etapie przebudowy promenady zakończyły się w 2022 r.

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!