PARTNER PORTALU

Miasto Gdynia

Gdynia nominowana w konkursie Zdrowy Samorząd.

Głosowanie wyłączone.

Urząd Miasta w Gdyni został nominowany w konkursie za realizację projektu pn.: Wspieranie rozwoju i zdrowia fizycznego i psychospołecznego oraz zapobieganie najczęstszym problemom zdrowotnym i społecznym dzieci i młodzieży - Sport Zdrowie Rodzina.

Działania realizowane w programie to badania orzecznicze (wstępne i okresowe), spotkania edukacyjne i działania informacyjne. Promowanie programu odbywa się za pośrednictwem profilu na Facebooku, zakładki na stronie www.coms.pl, na podstawie współpracy z lokalnymi portalami (gdynia.pl, gdyniarodzinna.pl), współpracy ze szkołami, rodzicami, klubami sportowymi, trenerami, gdyńskimi sportowcami.

Programem są objęte dzieci i młodzież do 23. roku życia, mieszkańcy Gdyni, amatorsko uprawiający sport oraz ich opiekunowie i trenerzy.

Działania realizowane były w formie ciągłej przez cały rok - rekrutacja do programu, działania informacyjne, badania lekarskie, diagnostyczne, wystawianie orzeczeń, działania edukacyjne – spotkania i warsztaty.

Odpowiadając na zgłaszane potrzeby mieszkańców w zakresie orzecznictwa, podjęto działania propagujące i wspierające sport amatorski, gdyż orzeczenia lekarskie stanowią podstawę bezpiecznego uprawiania sportu. W zadaniu biorą udział specjaliści z zakresu medycyny sportowej, a także rehabilitacji medycznej, dietetyki, psychologii.

 

Miasto prowadzi także działania pilotażowe dotyczące profilaktyki raka piersi.

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.Wyszukiwarki

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!