PARTNER PORTALU

Miasto Józefów

Józefów został nominowany w konkursie Zdrowy Samorząd.

Głosowanie wyłączone.

Urząd Miasta Józefowa został nominowany za realizację następujących projektów:

1. Zwiększenie dostępności świadczeń okulistycznych osobom powyżej 50. roku życia

Program był realizowany w Józefowie w latach 2014-2017. Od stycznia 2018 r. Miasto zakupuje świadczenia okulistyczne na podstawie art. 9a i 9b ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Program został skierowany do osób powyżej 50. r.ż., ponieważ zbadano, iż osoby te stanowiły najliczniejszą grupę pacjentów. Wzięto również pod uwagę badania naukowe, wskazujące na to, że w tym okresie życia zwiększa się zachorowalność na najczęstsze choroby oczu, które mimo że nie stanowią bezpośredniego zagrożenia dla życia człowieka, znacząco zmniejszają możliwości aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, a także ograniczają aktywność zawodową.

2. Zwiększenie dostępności świadczeń kardiologicznych osobom powyżej 50. roku życia

Program realizowany był w Józefowie w latach 2014-2015, następnie w latach 2016-2017. Początkowo program został skierowany do osób powyżej 50. r.ż., ponieważ zbadano, iż osoby te stanowiły najliczniejszą grupę pacjentów. Wzięto również pod uwagę badania naukowe, wskazujące na to, że w tym okresie życia zwiększa się zachorowalność na choroby układu krążenia. W latach 2016-2017 obniżono wiek pacjentów, biorąc pod uwagę piśmiennictwo, które stwierdza, że po przekroczeniu 40. roku życia zwiększa się częstość i nasilenie czynników ryzyka, u wielu osób pojawiają się pierwsze dyskretne objawy kliniczne choroby.

 

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

Wyszukiwarki

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!