PARTNER PORTALU

Miasto Świętochłowice

Świętochłowice nominowane w konkursie Zdrowy Samorząd.

Głosowanie wyłączone.

Urząd Miasta Świętochłowice został nominowany w konkursie za realizację programu pn.: „Senior z Wigorem” w ramach czterech edycji (lata 2015-2018).

Program skierowany jest do kobiet i mężczyzn po 60. roku życia zamieszkałych na terenie Świętochłowic. Pierwsza edycja ukierunkowana była na przeciwdziałanie chorobom metabolicznym. Druga i trzecia zostały skierowane do seniorów, którzy chcieli zwiększyć swoją aktywność poprzez uczestnictwo w życiu społecznym oraz aktywność fizyczną. Program miał służyć wzrostowi poczucia własnej wartości, a w konsekwencji przyczyniać się do przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu seniorów. Czwarta edycja programu został ukierunkowana na choroby układu krążenia (CVD).

Uczestnicy brali udział m.in. w zajęciach ruchowych, rehabilitacyjnych, wykładach, spotkaniach z psychologiem.

Program cieszył się dużym uznaniem wśród uczestniczących w programie seniorów. Realizacja programu przyczyniła się do pogłębienia wiedzy uczestników na temat starzenia się organizmu człowieka, występujących w tym okresie życia chorób metabolicznych oraz ich zapobieganiu.

 

Mieszkańcy po 60. roku życia otrzymywali informacje o bezpłatnym programie profilaktycznym „Senior z Wigorem”

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.Wyszukiwarki

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!