Partnerzy portalu

Województwo Mazowieckie

Województwo nominowane w konkursie Zdrowy Samorząd.

Głosowanie wyłączone.

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego został nominowany za program Zwiększenie efektywności rehabilitacji narządu ruchu u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym przy użyciu zrobotyzowanej ortezy do rehabilitacji chodu.

Celem programu było zwiększenie dostępu do intensywnej terapii chodu z zastosowaniem zautomatyzowanej ortezy dla dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym. Cel ten został zrealizowany. Pacjenci z terenu województwa mazowieckiego dzięki programowi mieli możliwość wzięcia udziału w treningach z wykorzystaniem Lokomatu.

Na podstawie przeprowadzonych wyników badań stwierdzono znaczny, pozytywny wpływ treningów z zastosowaniem zrobotyzowanej ortezy Lokomat na wzrost prędkości chodu uczestników programu. Zaobserwowano również poprawę umiejętności z zakresu tzw. dużej motoryki, poprawę wydolności oraz wzrost siły mięśniowej w zakresie mięśni kończyn dolnych (zginacze i prostowniki stawów biodrowych oraz kolanowych).

Na podstawie zebranych informacji od rodziców/opiekunów dzieci można stwierdzić, że treningi  z zastosowaniem zrobotyzowanej ortezy przyczyniły się do poprawy stanu funkcjonalnego uczestników programu.

W programie każdego roku brało udział 57 pacjentów. Wszyscy uczestnicy programu odbyli 15 sesji z zastosowaniem zautomatyzowanej ortezy do nauki chodu Lokomat oraz wzięli udział w badaniach początkowych i końcowych.

 

 

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!