PARTNERZY PORTALU

Województwo Opolskie

Województwo nominowane w konkursie Zdrowy Samorząd.

Głosowanie wyłączone.

Nominacja za Program poprawy opieki nad matką i dzieckiem, w ramach Programu SSD w województwie opolskim do 2020 roku "Opolskie dla Rodziny”.

Program przyczynia się do zwiększenia dostępu do wysokiej jakości usług zdrowotnych, zwiększenia liczby urodzeń oraz poprawy stanu zdrowia mieszkańców Opolszczyzny.

Program skierowany jest do 39 150 osób, w tym: 19 575 kobiet w okresie okołoporodowym, 19 575 dzieci do 2. roku życia, personelu świadczącego usługi medyczne (w zakresie podnoszenia kwalifikacji zawodowych – szkoleń specjalistycznych). Pośrednimi odbiorcami wsparcia są rodzice/opiekunowie prawni noworodków i dzieci do 2. roku życia.

Projekt przewiduje zapewnienie trwałości efektów m.in. dzięki wzrostowi liczby lekarzy, pielęgniarek i położnych posiadających wysokie kwalifikacje w zakresie opieki okołoporodowej, które mogą zostać wykorzystane do realizacji ewentualnych kolejnych programów lub w ramach standardowej opieki nad pacjentami.

Wsparcie w Programie ujęte jest w III blokach: I. Poprawa jakości opieki nad kobietą w okresie ciąży, porodu i połogu. II. Ochrona zdrowia dziecka w kierunku wsparcia jego rozwoju psychospołecznego. III. Szkolenia personelu.

 

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

Wyszukiwarki

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!