PARTNER PORTALU

Miasto Chorzów

Miasto Chorzów zostało nominowane w konkursie Zdrowy Samorząd za "Program wczesnego wykrywania wad wzroku u dzieci w wieku 5 lat zamieszkałych na terenie Miasta Chorzów na lata 2018-2020".

Głosowanie wyłączone.

Odpowiednia korekcja wady u dzieci, jeszcze przed rozpoczęciem nauczania szkolnego, może zapobiec opóźnieniu w rozwoju psychoruchowym dziecka oraz uchronić przed problemami w nauce czytania i pisania. Na przestrzeni 5 lat w Chorzowie nadal przybywa nowych zachorowań związanych z chorobami wzroku, podobnie jak w Polsce i województwie śląskim.

Do nominowanego programu zostały włączone dzieci mieszkające w Chorzowie, spełniające kryterium wieku (wg rocznika urodzenia).

W ramach programu m.in. odbyły się:

- wykłady wygłoszone przez lekarza okulistę w wybranych chorzowskich przedszkolach na tematy zdrowotnych i społecznych skutków późno wykrytych wad wzroku, higieny i dbałości o narząd wzroku oraz profilaktyki chorób wzroku;

- konsultacje okulistyczne wraz z wykonaniem badań okulistycznych, tj.: badanie ostrości wzroku do dali i bliży, badanie ruchomości gałek ocznych, badanie dna oka oraz refrakcji, badanie wady refrakcji refraktometrem po porażeniu akomodacji.

W okresie 2018-2019 w programie wzięły udział 1124 osoby, w tym 986 przebadanych dzieci oraz 138 rodziców/opiekunów, którzy uczestniczyli w wykładach.

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

Wyszukiwarki

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!