PARTNER PORTALU

Miasto Lublin

Miasto Lublin zostało nominowane w konkursie Zdrowy Samorząd za "Program profilaktyczny wczesnego wykrywania wad wzroku i zeza dla uczniów klas II szkół podstawowych na terenie Miasta Lublin".

Głosowanie wyłączone.

Z danych statystycznych wynika, że w Lublinie nasila się problem zaburzeń refrakcji i akomodacji wad wzroku u dzieci. W ciągu każdego roku przybywa nowych zachorowań w tej grupie chorób. W roku 2008 stwierdzono 36,88 nowych przypadków na 10 tys. mieszkańców; 48,49 w roku 2009; 49,55 w roku 2011; 38,10 w roku 2012; 33,3 w roku 2013.

Celem działań promujących było dotarcie z wiedzą na temat wad wzroku oraz profilaktyki i leczenia do jak największej liczby mieszkańców będących grupą docelową programu, czyli rodziców i dzieci z lubelskich szkół podstawowych.

Program jest skierowany do dzieci klas II szkół podstawowych na terenie miasta Lublin. W trakcie programu prowadzona jest edukacja na temat profilaktyki chorób narządu wzroku oraz przeprowadzane badania wzroku. Edukacja jest prowadzona wśród uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli szkół podstawowych.

W latach 2016-2019 co roku program obejmował od 1500 do 2000 dzieci. Analiza ankiet wykazała, że ponad 90 proc. rodziców dzieci uczestniczących w programie poleca go i jest z niego zadowolonych.

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

Wyszukiwarki

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!