PARTNER PORTALU

Miasto Mielec

Miasto Mielec zostało nominowane w konkursie Zdrowy Samorząd za „Program profilaktycznych badań kolonoskopowych dla mieszkańców miasta Mielca na lata 2018-2019”.

Głosowanie wyłączone.

Rak okrężnicy i odbytnicy jest drugim, po raku płuc (co do częstotliwości występowania), nowotworem zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet.

W Polsce od 2000 roku realizowane są Narodowe Programy Zwalczania Chorób Nowotworowych, w ramach których realizowane są Programy badań przesiewowych dla wczesnego wykrywania raka jelita grubego. Jednakże w Mielcu nie ma ośrodka wykonującego badania przesiewowe w ramach ww. Programu (najbliżej zlokalizowane ośrodki znajdują się w Rzeszowie, Tarnobrzegu). Wobec tego „Program profilaktycznych badań kolonoskopowych dla mieszkańców miasta Mielca” finansowany przez samorząd poszerzył ofertę badań profilaktycznych realizowanych w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych. Wprowadzenie ww. programu zwiększyło dostępność do skutecznej profilaktyki.

Program jest adresowany do osób zamieszkałych na terenie miasta Mielca w wieku od 66. do 70. roku życia (pod uwagę brany jest rok urodzenia) niezależnie od wywiadu rodzinnego, które w okresie ostatnich dwóch lat nie miały robionej kolonoskopii.

W okresie realizacji programu łącznie przeprowadzono 380 badań kolonoskopowych.

Realizacja Programu w latach 2018-2019 kosztowała 228 985,74 zł (rok 2018 – 106 996,60; rok 2019 – 121 989,14). Na realizację zadania Gmina Miejska Mielec pozyskała dofinansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia w kwocie 43 960 zł.

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

Wyszukiwarki

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!