Partnerzy portalu

Powiat Wolsztyński

Powiat wolsztyński został nominowany w konkursie Zdrowy Samorząd za projekt profilaktyczny #POMYŚL!

Głosowanie wyłączone.

Projekt #POMYŚL! składa z pięciu działań.

1. Konkurs na scenariusz dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Zadaniem konkursowym było napisanie scenariusza przedstawienia o tematyce opisującej szkody wynikające z używania substancji psychoaktywnych i kształtującego prozdrowotny styl życia. Powołana przez koordynatora konkursu komisja konkursowa zapoznała się z wszystkimi, nadesłanymi scenariuszami i wybrała jeden, jej zdaniem najlepszy, którego autorowi została przyznana nagroda w postaci notebooka z torbą, myszką i słuchawkami.

2. Konkurs na plakat dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych. Zadaniem konkursowym było stworzenie plakatu/posteru, wykonanego dowolną techniką, w formacie A2, o tematyce opisującej szkody wynikające z używania substancji psychoaktywnych i kształtującego prozdrowotny styl życia.

3. Przygotowanie przedstawienia teatralnego/filmu pn. „#Pomyśl!”. Najlepszy scenariusz, wyłoniony w konkursie o którym mowa w Działaniu 1 posłużył jako inspiracja do wyreżyserowania i odegrania przez lokalnych aktorów teatru „Fokus” przedstawienia pn. „#Pomyśl!”; działania miały miejsce na deskach Wolsztyńskiego Domu Kultury.

4. Wykonanie prezentacji multimedialnej pn. „#Pomyśl!”. Wszystkie prace plastyczne nadesłane na konkurs, o którym mowa w działaniu 2 zostały sfotografowane. Fotografie wszystkich prac plastycznych zostały zamieszczone w samorządowym serwisie informacyjnym Starostwa Powiatowego.

5. Teaserowa kampania reklamowa działań projektowych pn. „Pomyśl!”. Całość działań projektowych objęta została kampanią promocyjną, która miała charakter teaserowy, czyli taki, który swoją tajemniczością zaintrygował odbiorcę, przyciągnął jego uwagę i sprawił, że społeczeństwo zapamięta kampanię na długo po jej zakończeniu.

Całkowity koszt projektu to 64 567 79 zł, w tym: środki własne - 6.070,53 zł; dotacje - 58.497,26 zł (w tym z budżetu Województwa Wielkopolskiego 58 497,26 zł); inne (wkład osobowy) - 3 000,00 zł.

Materiał końcowy, czyli przedstawienie teatralne p.n. „#POMYŚL!” stało się nie tylko materiałem nr 1 na profilu FB Starostwa Powiatowego w Wolsztynie pod względem wyświetleń w skali roku 2020, ale również spotkało się z ogromną aprobatą społeczeństwa, o czym mogą świadczyć komentarze pod postem oraz liczba udostępnień.

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!