Partnerzy portalu

Województwo Mazowieckie

Województwo mazowieckie zostało nominowane w konkursie Zdrowy Samorząd za realizację zadania pn. "Szkoła Promocji Zdrowia - II edycja".

Głosowanie wyłączone.

Edukacja zdrowotna, jako nieodłączny element promocji zdrowia, stanowi ważne ogniwo w kształtowaniu postaw prozdrowotnych i wychowaniu zdrowego pokolenia.

Organizatorem Olimpiady Wiedzy było Województwo Mazowieckie. Warunkiem uczestniczenia w Olimpiadzie był udział w zadaniu „Szkoła Promocji zdrowia - II edycja. Olimpiada Wiedzy obejmowała dwie kategorie: Test Wiedzy i Spot Filmowy. Uczniowie mogli wziąć udział w jednej lub w obu kategoriach. Z każdej z nich został wyłoniony zwycięzca.

Olimpiada w 2021 r. odbywała się pod hasłem „Depresja - nie jesteś sam, porozmawiajmy”. Kategoria Test Wiedzy polegała na rozwiązaniu testu pisemnego, sprawdzającego wiedzę na temat profilaktyki depresji i edukacji zdrowotnej dotyczącej rozpowszechniania postaw prozdrowotnych w obszarze zdrowia psychicznego.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną uczniowie test pisali on-line. W eliminacjach szkolnych on-line wzięło udział 446 uczniów. Do finału (II etapu międzyszkolnego) zakwalifikowani zostali uczniowie z najwyższą liczbą punktów, po 5 uczniów z każdej szkoły. Do eliminacji międzyszkolnych przystąpiło 35 uczniów, którzy w eliminacjach klasowych uzyskali najlepszy wynik w teście. Komisja konkursowa, wyłoniła sześcioro finalistów.

W kategorii Spot Filmowy zadaniem uczniów było stworzenie projektu filmowego, który w sposób twórczy i kreatywny odnosił się do hasła tegorocznej Olimpiady. Przy produkcji filmu mogły być wykorzystane niestandardowe ujęcia i kadry, nowoczesne techniki, filmowe a także ujęcia z drona. Spośród nadesłanych prac komisja wyłoniła sześciu finalistów.

Na 6-letnie zadanie finansowane ze środków Województwa Mazowieckiego przeznaczone zostało 2 mln zł.

DO POBRANIA
WOJ. MAZOWIECKIE.pdf

Dziękujemy za oddanie głosu!

Potwierdź, że nie jesteś robotem klikając w przycisk poniżej.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!