Partnerzy portalu

Pierwsze 10 placówek medycznych z umowami na wsparcie z projektu "e-Gabinet plus"

  • PAP/AKC
  • Opublikowano: 26 września 2022 - 15:26
Pierwsze 10 placówek medycznych podpisuje umowy na wsparcie z projektu "e-Gabinet plus". Dostaną sprzęt komputerowy i dostęp do aplikacji "e-Gabinet plus", ułatwiającej obsługę pacjentów i raportowanie do NFZ - przekazało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia.

Nabór wniosków jest otwarty. Aby skorzystać ze wsparcia, nie jest wymagany wkład własny. Maksymalna wartość wsparcia rzeczowego dla każdej placówki POZ wynosi 68 tys. zł. Wnioski można składać do 31 października 2022 r. lub wyczerpania puli 95 mln zł.

Czytaj też: Politycy PO zapowiadają obywatelski projekt dot. refundacji procedury in vitro

"Już pierwsze 10 placówek podpisuje umowy na wsparcie z projektu "e-Gabinet plus". Dostaną sprzęt komputerowy oraz dostęp do aplikacji "e-Gabinet plus". Wnioski można składać elektronicznie do końca października. Projekt jest finansowany ze środków REACT-EU" - przekazał resort na Twitterze.

W połowie września MZ informowało, że rusza z tym projektem.

"Informatyzacja gabinetów podstawowej opieki zdrowotnej to sprawniejsza obsługa pacjentów i brak papierowej biurokracji związanej choćby z ordynacją leków czy wypisywaniem skierowań" - mówił wówczas szef MZ Adam Niedzielski. "Ten projekt to często wsparcie dla małych gabinetów, poza dużymi miastami, których nie stać na sprzęt komputerowy" - akcentował.

KOMENTARZE1

  • D 2022-09-27 00:32:06
    Ten projekt, to kpina z placówek, które poważnie traktują prawo i swoje obowiązki. Jest kierowany tylko do tych, którzy nie prowadzą dokumentacji edm i nie raportują zdarzeń medycznych. W ramach projektu otrzymuje się laptopa dla każdego pracownika medycznego, czytnik dowodów, urządzenie sieciowe i ...urządzenie wielofunkcyjne. Problem w tym, że poważne placówki wzięły kredyty i kupiły sprzęt i oprogramowanie by realizować obowiązek np raportowania zdarzeń medycznych, który istnieje już gdzieś tak od roku. A wystarczyło nic nie robić, łamiąc prawo, a Państwo da samo sprzęt i oprogramowanie!  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!