Partnerzy portalu

Ogłoszono przetarg na I etap Północnej Obwodnicy Gorzowa

Spółka komunalna Gorzowskie Inwestycje Miejskie (GIM) ogłosiła przetarg na budowę I etapu Północnej Obwodnicy Gorzowa Wlkp. Połączy ona ze sobą dwa duże osiedla - Górczyn i Piaski – poinformowała dyr. Biura Zarządu GIM Sp. z o.o. Ewa Iwańska.

Niemal półkilometrowy odcinek drogi o dwóch jezdniach, z których każda będzie dwupasmowa, zostanie włączony w istniejące rondo przy ul. Wyszyńskiego i dalej poprowadzony w kierunku zachodnim - do skrzyżowania z ul. Kazimierza Wielkiego, gdzie zaplanowano budowę nowego ronda.

Inwestycja została rozszerzona o zarezerwowanie terenu pod budowę linii tramwajowej, do realizacji w przyszłości, w ramach innego zadania inwestycyjnego. Wyłoniony w ramach przetargu wykonawca zrealizuje zadanie w formule "zaprojektuj i wybuduj".

"Oznacza to, że sporządzi dokumentację projektową i formalności niezbędne do prowadzenia robót budowlanych oraz je zrealizuje. Zgodnie z umową wykonawca na realizację I etapu budowy Północnej obwodnicy Gorzowa będzie miał 25 miesięcy. Szczegóły dotyczące przetargu dostępne są na platformie SMSRT PZP" - wyjaśniła Iwańska.

Dodała, że zadanie w ramach naboru z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych (edycja 2) otrzymało wstępną promesę na dofinansowanie w kwocie do 35 mln zł.

Drugi etap budowy Północnej Obwodnicy Gorzowa obejmie odcinek od ul. Kazimierza Wielkiego do Żwirowej, a trzeci od Żwirowej do Myśliborskiej. Cała obwodnica będzie miała około czterech kilometrów.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!