Partnerzy portalu

Przetarg na gorzowski deptak rozstrzygnięty

Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie rozstrzygnęła przetarg na modernizację deptaku przy ul. Hawelańskiej w ścisłym centrum Gorzowa Wlkp. Za 6,3 mln zł wykona ją firma ze Świdnicy z Dolnego Śląska - podała dyrektor biura zarządu spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie Ewa Iwańska.

Było to drugie podejście tej komunalnej spółki do wyłonienia wykonawcy inwestycji, a licząc ze staraniami miasta w tym zakresie - czwarte.

W zakończonym postępowaniu przetargowym wzięły udział trzy firmy - z Międzyrzecza, Świdnicy i Gorzowa. Oferta wykonawcy, który zaoferował najniższą cenę, została odrzucona, ponieważ nie spełniała wymogów formalnych, zgodnych z Prawem Zamówień Publicznych.

"Wybrano ofertę firmy Steinbudex-JM Jerzy Majorek ze Świdnicy, która zaoferowała wykonie modernizacji deptaku wraz z ulicami Hawelańską i Wełniany Rynek za kwotę ponad 6,3 mln zł - powiedziała w piątek Iwańska.

Dodała, że podpisanie umowy jest planowane na przełomie marca i kwietnia br. Od jej zawarcia wykonawca będzie miał 13 miesięcy na realizację zadania. Inwestycja otrzymała współfinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie ponad 5,6 mln zł.

Planowane prace będą polegały na wymianie nawierzchni, likwidacji barier architektonicznych, nasadzeniu nowych drzew, a także umiejscowieniu elementów małej architektury. W projekcie ujęto również przebudowę istniejącego oświetlenia drogowego, odwodnienie terenu oraz wykonanie zjazdów.

Nowa nawierzchnia deptaku przy ul. Hawelańskiej kolorystycznie ma nawiązywać do ul. Sikorskiego. Wydzielona jezdnia znajdzie się jedynie na początkowym odcinku ul. Wełniany Rynek, natomiast na pozostałych odcinkach ruch samochodowy odbywać się będzie w obszarze ciągów pieszo-jezdnych.

Zakres prac wymusi zamkniecie dla ruchu kołowego ul. Wełniany Rynek na przebudowywanym odcinku. Zachowany zostanie natomiast ruch pieszych. Z kolei na odcinku ul. Hawelańskiej - od Jagiełły do Studni Czarownic - zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy, w celu zapewnienia dojazdu dla zaopatrzenia czy mieszkańców do deptaka.

 

KOMENTARZE1

  • Blady 2023-03-17 14:29:13
    W połowie prac powiedzą że skończyły się im pieniądze i zejdą z budowy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!