Partnerzy portalu

Pełnomocnicy w radach nadzorczych, w których zasiadał Włodzimierz Karpiński

  • PAP
  • 23 marca 2023 - 14:42
Podjąłem decyzję, bo przecież rady nadzorcze muszą funkcjonować w sposób niezakłócony, że kierujemy tam innych, naszych pełnomocników. Po to, by mogły w sposób niezakłócony funkcjonować - powiedział w czwartek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Na czwartkowej konferencji prezydent Warszawy potwierdził, że dostał informację od pełnomocnika Włodzimierza Karpińskiego mec. Michała Królikowskiego o tym, że jego klient złożył rezygnację. Trzaskowski zapewnił, że jak tylko wpłynie ona do ratusza, to ją przyjmie.

Poruszył również kwestie rad nadzorczych Metra Warszawskiego i Veolii, w których zasiadał zatrzymany Włodzimierz Karpiński.

"Podjąłem decyzję, bo przecież rady nadzorcze muszą funkcjonować w sposób niezakłócony, że kierujemy tam innych, naszych pełnomocników. Po to, by mogły w sposób niezakłócony funkcjonować" - powiedział Trzaskowski.

Dodał, że jak najszybciej, może jeszcze w kwietniu zostanie rozpisany konkurs na stanowisko sekretarza.

 

"Bo miasto musi normalnie funkcjonować, niezależnie do tego, co się dzieje" - dodał.

Włodzimierz Karpiński, były minister skarbu został zatrzymany w śledztwie, w ramach którego na początku lutego został zatrzymany b. wiceminister skarbu Rafał Baniak (obaj zgadzają się na podawanie nazwiska - PAP), a także Artur P., Wojciech S. oraz Waldemar K.

Są oni podejrzani o załatwianie wartych 600 mln zł kontraktów z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania w Warszawie. Karpiński usłyszał zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie blisko 5 mln zł. Na początku lutego m.in. podobny zarzut w tym samym śledztwie usłyszał b. wiceminister skarbu Rafał Baniak. Obydwaj zostali tymczasowo aresztowani.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!