Partnerzy portalu

W Radomiu powstanie trzeci w mieście dom usamodzielnienia dla dzieci

  • PAP/KO
  • Opublikowano: 1 czerwca 2023 - 14:06
W Radomiu powstanie trzeci w mieście dom usamodzielnienia dla dzieci. Rozpoczyna się adaptacja budynku kupionego na potrzeby nowej placówki opiekuńczo-wychowawczej – poinformowała w czwartek wiceprezydent Radomia Marta Michalska-Wilk.

Nowy dom usamodzielnienia powstanie przy ul. Różanej. Ma w nim zamieszkać 14 dzieci w wieku od 10 lat. Pod okiem wychowawców będą się tu uczyły czynności dnia codziennego i w ten sposób przygotowywały się do wejścia w dorosłe życie.

"Mam nadzieję, że będzie to miejsce, w którym dzieci będą się dobrze czuły. Chcemy stworzyć dla nich warunki jak najbardziej zbliżone do domowych, by miały zapewnione bezpieczeństwo i możliwość rozwoju" - powiedziała Michalska-Wilk.

Wiceprezydent zaznaczyła, że uruchomienie kolejnego domu usamodzielnienia to odpowiedź na rosnącą liczbę dzieci, które z powodu skomplikowanej sytuacji rodzinnej nie mogą wychowywać się w swoim naturalnym środowisku.

"Dom usamodzielnienia będzie dla młodych ludzi miejscem, w którym będą uczyli się wkraczać w dorosłe życie, gdzie będą uczyli się odpowiedzialności za miejsce, w którym mieszkają i za pozostałe osoby, które będą tu przebywać razem z nimi" - zaznaczyła Michalska-Wilk.

Miasto kupiło jednorodzinny dom przy ul. Różanej w grudniu 2021 r. Teraz rozpoczyna się remont budynku i adaptacja. Zgodnie z projektem powstaną tutaj dwu- i trzyosobowe pokoje, jadalnia, kuchnia, pokój dziecinny i świetlica. Placówka ma rozpocząć działalność pod koniec roku.

Dom usamodzielnienia przy ul. Różanej będzie trzecią taką placówką w Radomiu. Podobne są przy ul. Rwańskiej i Wydmowej. Działa także Słoneczny Dom przy ul. Dzierzkowskiej. Pieczę zastępczą sprawują również placówki rodzinne i rodziny zastępcze. W sumie wychowuje się w nich około 360 dzieci.KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!