PARTNERZY PORTALU
 Bydgoszcz

BYDGOSZCZ

Prezydentem Bydgoszczy jest Rafał Bruski (Koalicja Obywatelska), na którego swój głos w pierwszej turze ostatnich wyborów samorządowych w 2018 roku oddało 54,64% wyborców. Do urn udała się wówczas ponad połowa uprawnionych do głosowania.

Bydgoszcz, siedziba wojewody kujawsko-pomorskiego i podporządkowanych mu jednostek, uzyskała prawa miejskie 19 kwietnia 1346 roku (nadane przez króla Kazimierza Wielkiego). Miasto jest jednym z większych ośrodków gospodarczych w Polsce. Na jego terenie działa Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny, otoczony Puszczą Bydgoską i odseparowany od dzielnic mieszkaniowych, którego całkowita powierzchnia obejmuje 286,4 hektara. Część Parku, funkcjonującego od 2004 roku, tworzy obszar podstrefy Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. BPPT stanowi ośrodek przemysłu, handlu i usług, jego prezesem jest Andrzej Półgrabski.

W mieście, od 2015 roku, działa także Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze. Nowoczesny obiekt Centrum oferuje m.in. wynajem pomieszczeń do spotkań biznesowych.

Fot. Wikimedialimages/Pixabay.com/CCORADNI MIEJSCY