PARTNERZY PORTALU
 Gliwice

GLIWICE

Gliwice są jednym z najbogatszych miast Śląska, posiadającym wiele atutów, jak chociażby bogata oferta kształcenia czy nowoczesna infrastruktura. Jak pozostałe miasta Śląsk, a w szczególności jego najbardziej zurbanizowana centralna część, pokaźnymi nakładami finansowymi dąży do zrewolucjonizowania infrastruktury grzewczej w walce o czyste powietrze.

Urząd prezydenta Gliwic, ósmą kadencję z rzędu, sprawuje Zygmunt Frankiewicz – jeden z założycieli Platformy Obywatelskiej na terenie województwa śląskiego. W ostatnich wyborach samorządowych (2018r.) Frankiewicz startował z list własnego komitetu wyborczego, uzyskując mandat prezydenta miasta już w pierwszej turze z wynikiem 72,35% i znacznie wyprzedzając drugiego w kolejności Jarosława Gonciarza z Prawa i Sprawiedliwości (19,42% poparcia).

W skład gliwickiej Rady Miasta wchodzi 25 radnych wybieranych w wyborach powszechnych. W 2014 roku największą liczbę głosów zdobyli kandydaci KWW Koalicja dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza, uzyskując najwyższe poparcie we wszystkich okręgach wyborczych na terenie miasta.

Fot. ChristopherPluta/Pixabay.com/CC0RADNI MIEJSCY