PARTNERZY PORTALU
 Inowrocław

INOWROCŁAW

Usytuowany w pobliżu Jezior Pakoskich i jeziora Gopło Inowrocław to największe pod względem liczby ludności polskie miasto, niebędące jednocześnie miastem powiatowym. W przeciągu ostatnich kilkudziesięciu lat do Inowrocławia włączonych zostało wiele pomniejszych miejscowości, co spowodowało rozszerzenie jego granic administracyjnych.

Inowrocław ma status uzdrowiska, polecanego szczególnie osobom cierpiącym na choroby dróg oddechowych. Do dyspozycji kuracjuszy, przybywających do miasta są m.in. pijalnia wód, tężnia uzdrowiskowa, jak również szereg terenów rekreacyjnych. Miasto to także znaczący ośrodek wojskowy, ze stale rozrastającym się garnizonem.

Inowrocław w 2016 roku został uznany przez Światową Organizację Zdrowia za najczystsze pod względem jakości powietrza miasto w Polsce (WHO przebadała w tym kierunku 153 lokalizacje).

Prezydentem Inowrocławia jest Ryszard Brejza, pełniący ten urząd piątą kadencję z rzędu. Podczas wyborów samorządowych w 2018 roku Brejza, startujący z własnego komitetu (z poparciem PO), zwyciężył w pierwszej turze z wynikiem 58,48%.

Fot. Shutterstock.comRADNI MIEJSCY