PARTNERZY PORTALU
 Kraków

KRAKÓW

Kraków, historyczna stolica Polski, jest niewątpliwie jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich miast na arenie międzynarodowej. Jak podaje Małopolska Organizacja Turystyczna, w 2017 roku, centralne miasto województwa małopolskiego, odwiedziło 12,9 mln turystów, w tym nieco ponad 3 mln obcokrajowców. Do Krakowa najczęściej przyjeżdżają goście z Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz Włoch. Niezwykłym wyróżnieniem dla miasta jest umieszczenie go na liście 10 najwspanialszym miast świata. Taki dowód uznania spotkał Kraków w 2018 roku ze strony portalu podróżniczego TripAdvisor.

Obecnym prezydentem Krakowa jest Jacek Majchrowski (KWW Jacka Majchrowskiego „Obywatelski Kraków”), który w II turze ostatnich wyborów samorządowych (2018 rok), odniósł zwycięstwo nad kandydatką Prawa i Sprawiedliwości, Małgorzatą Wassermann, uzyskując 61,94 % poparcia. Majchrowski w Krakowie wygrał po raz piąty z rzędu.

W krakowskiej Radzie Miasta VIII kadencji zasiada 42 radnych – 16 z PiS-u, 14 z Koalicji Obywatelskiej, 8 z komitetu Jacka Majchrowskiego oraz 4 z „Krakowa dla Mieszkańców” (komitet Łukasza Gibały).

Fot. RolandSD/Pixabay.com/CCORADNI MIEJSCY