Partnerzy portalu

30 mln euro na projekty odpadowe

  • GK
  • 24 kwietnia 2012 - 07:26
Od czerwca do sierpnia będzie trwał nabór wniosków o dofinansowanie z Funduszu Spójności projektów budowy lub modernizacji zakładów zagospodarowania odpadów. Zwycięzcy otrzymają w sumie 30 mln euro.

O dofinansowanie mogą ubiegać się projekty ujęte w zaktualizowanych wojewódzkich planach gospodarki odpadami, zgodnych ze znowelizowaną ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Czytaj też: Luka prawna w ustawie śmieciowej

– W ten sposób konkurs wpisuje się w prowadzoną przez nas rewolucję śmieciową – mówi podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska Aneta Wilmańska. – Jest to już szósty nabór wniosków. Do tej pory w jego ramach podpisano 33 umowy o dofinansowanie na łączną kwotę ponad 6,5 mld zł, przy kwocie dofinansowania z Funduszu Spójności ponad 3 mld zł. Ze środków tych zakończono budowę m.in. zakładów zagospodarowania odpadów w Gdańsku, Gorzowie Wlkp., czy Chełmie – dodaje Aneta Wilmańska.

Czytaj też: Prawa i obowiązki związków międzygminnych w gospodarce odpadami

Nabór wniosków zostanie przeprowadzony w dniach 4 czerwca – 20 sierpnia 2012 r. Pieniądze będą mogły być wydawane do końca 2015 r.

Czytaj też: Zmaleje konkurencja na rynku odpadów komunalnych

O dofinansowanie mogą ubiegać się kompleksowe, tj. uwzględniające różne instalacje do odzysku i unieszkodliwiania wielu rodzajów odpadów, projekty z zakresu budowy lub modernizacji zakładów zagospodarowania odpadów o przepustowości wystarczającej do przyjmowania i przetwarzania odpadów z obszaru zamieszkałego przez co najmniej 150 tys. mieszkańców.

Uprawnionymi do składania wniosków są jednostki samorządu terytorialnego i ich związki oraz podmioty świadczące usługi publiczne w ramach realizacji obowiązków własnych jednostek samorządu terytorialnego, na przykład spółki komunalne.

Szczegóły konkursu dostępne są tutaj.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!