9 innowacyjnych projektów. Pomogą walczyć ze smogiem, zanieczyszczeniem wody i gleby

Przedsięwzięcia NCBR pozwolą zmieniać miasta na bardziej zielone, zdrowsze i przyjaźniejsze (fot. magro_kr/Flickr)
Ograniczenie zapotrzebowania na ciepło oraz przejście na niskoemisyjne źródła energii cieplnej to cele, jakie postawiło sobie Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). Aby je osiągnąć, potrzeba szeregu prowadzonych równolegle działań takich jak: termomodernizacje budynków, wprowadzenie inteligentnych systemów zarządzania ciepłem i wyeliminowanie starych pieców, w których spalane są węgiel i drewno, a nawet śmieci. Realizacja nowatorskich projektów jest możliwa dzięki wsparciu Funduszy Europejskich w ramach Programu Inteligentny Rozwój.
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
- Nie musimy oddychać zanieczyszczonym powietrzem ani zatruwać środowiska naturalnego - przekonuje Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR).
- Przy współpracy z wieloma ekspertami oraz przedstawicielami różnych branż, centrum przygotowuje rozwiązania, które mają „zazielenić" kluczowe sektory polskiej gospodarki.
- Największe korzyści mogą przynieść zmiany w budownictwie. Dla przykładu, według badań stężenie CO2 w polskich szkołach jest przekroczone nawet trzykrotnie.
- O zielonych miastach i Zielonym Ładzie będziemy rozmawiać podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Trwa rejestracja na to wydarzenie.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO
lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
KOMENTARZE1
-
HELPME
2022-05-02 18:43:16
A czy jest jakiś innowacyjny projekt, który uratuje życie pewnych starszych mieszkańców miasta w województwie łódzkim, których życie jest zagrożone od... bardzo złego fetoru kulinarnego wtłaczanego im celowo i złośliwie do mieszkania przez kratkę wentylacyjną. To są starsi i schorowani ludzie I napr... rozwiń