Partner portalu

Ciągle nie wiemy, jak pokonać smog

 • pt
 • 8 września 2021 - 17:08
Mimo wydania miliardów złotych, programów rządowych i lokalnych, mimo edukowania i karania problem smogu nadal jest bardzo poważny. O tym co robimy źle, a czego nie robimy wcale, by poprawić stan jakości powietrza rozmawiać będziemy podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach od 20 do 22 września.
 • W dniach 20-22 września w Katowicach odbędzie się 13. edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC), jedna z najważniejszych europejskich debat o przyszłości gospodarki. 
 • Wśród głównych nurtów tegorocznego Kongresu nie zabraknie bieżących problemów związanych z Zielonym Ładem i kryzysem klimatycznym 
 • Rozmawiać będziemy także o smogu. Panel - Wciąż smog odbędzie się 22 września o godz. 11.30.

Zmniejszenie niskiej emisji i uporanie się ze smogiem okazuje się znacznie trudniejsze niż wydawało się jeszcze kilka lat temu. Postępy oczywiście są, ale daleko nam do satysfakcjonujących wyników. Polska wciąż należy do czołówki europejskich państw z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem.

O tym dlaczego tak się dzieje, będziemy dyskutować w trakcie panelu „Wciąż smog”, który odbędzie się w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Naszych gości chcemy spytać o legislacje, finansowanie i egzekwowanie przepisów. Zastanowimy się także czy transformacja energetyczna wymusi działania spółek energetycznych, operatorów systemów ciepłowniczych, ale również podmiotów takich jak odbiorcy końcowi, rząd, samorządy i cały przemysł. Jak sprawić, by ich działania były skuteczne?

Czytaj: EEC 2021: Gospodarka cyrkularna i odpady w Zielonym Ładzie 

W sesji, która odbędzie się 22 września o godz. 11.30 wezmą udział Gabriela Lenartowicz, poseł na sejm RP, Paweł Mirowski, zastępca prezesa zarządu, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej,  Bartłomiej Orzeł, pełnomocnik Premiera ds. Czystego Powietrza, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Będzie także strona społeczna w osobie Piotra Siergieja, rzecznika prasowego Polskiego Alarmu Smogowego.

Środowisko samorządowe będą reprezentować Blanka Romanowska, dyrektor Departamentu Infrastruktury i Środowiska, Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz burmistrz Żywca Antoni Szlagor.

Smog to tylko jeden z tematów samorządowej części EEC. Rozmawiać będziemy o gospodarce komunalnej, sytuacji samorządowych finansów i wpływie na nie rozwiązań Polskiego Ładu. Dlatego warto się zarejestrować na EEC 2021. Zapraszamy!

Zobacz naszą najnowszą "Rządową ławę". Adam Sierak rozmawia z Piotrem Uścińskim, wiceministrem rozwoju i technologii

 
KOMENTARZE7

 • Skiper 2021-09-14 08:00:54
  Wiem, i jak kogoś to interesuje to powiem.
 • WR 2021-09-11 01:04:36
  Jak nie wiemy? Oczywiście że wiemy, tylko nie ma pieniedzy na programy, determinacji parlamentu, rządy i samorzadów i programow, ktore rozwiążą problem nadmiernej ilości aut w miastach i ubóstwa energetycznego oraz dotowania likwidacji kopciuchów ludziom relatywne zamożnym. Poza tym Siergiej z PA...S nie jest żadną strona społeczna a jedynie lobbysta cześci organizacji pozarządowych - tej sfanatyzowanej i ignorującej milionowe ubóstwo energetyczne Polaków  rozwiń
 • Kowalski 2021-09-10 12:34:04
  było dofinansowanie na kotły spalające węgiel, nie przykłada się kompletnie żadnej uwagi do edukacji o prawidłowym paleniu, nie promuje się biomasy. A oni dalej nie wiedzą czemu smog nie znika...

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!