Partnerzy portalu

Coraz głośniej w kujawsko-pomorskich miastach

  • AW
  • 22 czerwca 2012 - 17:40
Duże stężenie dwutlenku węgla ale niski poziom dwutlenku siarki w powietrzu, 1/3 wód odpowiadającego II klasie czystości, wysoki poziomu hałasu w miastach - to dane charakteryzujące stan środowiska w województwie kujawsko-pomorskim.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy przygotował raport dotyczący stanu środowiska w województwie w ubiegłym roku (skrót dokumentu publikujemy poniżej w dziale Multimedia).

Jak wynika z badań powietrza atmosferycznego dokonanych za 2011 rok ze względu na ochronę zdrowia ludzi, województwo znalazło się w niekorzystnej klasie C. O takiej ocenie zadecydowało przede wszystkim zanieczyszczenie pyłem zawieszonym PM10 i benzo(α)pirenem.

Pod względem zanieczyszczenia powietrza atmosferycznego dwutlenkiem siarki na terenie województwa utrzymuje się osiągnięty w ostatnich latach jego niski poziom. Nigdzie nie został przekroczony żaden z poziomów dopuszczalnych oraz poziomy określone ze względu na ochronę roślin. W najbardziej zanieczyszczonych punktach pomiarowych widoczny jest wpływ niskiej emisji - czytamy w raporcie.

Jeśli chodzi o ocenę wód w 2011 r. to analiza WFOŚiGW wykazała, że 1/3 badanych punktów spełniała wymogi dobrego stanu (potencjału) ekologicznego odpowiadającego II klasie czystości.

strefa premium

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!