Partnerzy portalu

Czy jest alternatywa dla paliw kopalnych w transporcie?

  • TK
  • 15 października 2022 - 12:00
W poniedziałek 18 października w Katowicach rozpoczyna się PRECOP, czyli konferencja poprzedzająca tegoroczny Szczyt Klimatyczny ONZ w Egipcie (UN Climate Change Conference 2022). O tym jaka przyszłość, w kontekście konieczności dekarbonizacji, czeka transport publiczny, będzie można usłyszeć podczas panelu "Zrównoważony transport", który został zaplanowany na drugi dzień konferencji (19 października).

Uczestnicy katowickiej konferencji PRECOP 27 będą się starali wypracować polskie stanowiska przed Szczytem Klimatycznym ONZ w Egipcie (od 6 do 18 listopada). Podczas dwudniowego wydarzenia podsumowane zostaną wyniki negocjacji ostatniego szczytu klimatycznego, a także sprawdzone będą już wypracowane rozwiązania.

Najważniejszym zadaniem będzie jednak wypracowanie wspólnych postulatów i stanowisk w odpowiedzi na najważniejsze tematy, które będą poruszane podczas zbliżającego się COP27 w Szarm el-Szejk w Egipcie.

Czytaj także: Samorządy mają prawo bać się daniny od nadzwyczajnych zysków

Drugiego dnia PRECOP 27(19 października) odbędzie się  panel tematyczny "Zrównoważony transport". Prelegenci zajmą się m.in. technicznymi, organizacyjnymi i regulacyjnymi możliwościami dekarbonizacji transportu. Zastanowią się nad alternatywami dla paliw kopalnych w napędach czy systemem handlu emisjami w europejskim transporcie.

Czytaj także: Miasta muszą być gotowe na duże zmiany. Potrzeba odważnych decyzji

Do dyskusji zaproszeni zostali: Halina Brudlak ze Szkoły Głównej Handlowej a także członek rady programowej przy UN GCP, Grzegorz Kwitek, członek zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, Adrian Mirowski, CEO w Snarto, Krzysztof Niemiec, wiceprezes zarządu Track Tec oraz Robert Tomanek, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach w latach 2016-2020 a także podsekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Technologii w latach 2020-2021. Moderatorem dyskusji będzie Adrian Ołdak, dziennikarz WNP.PL.

Panel "Zrównoważony transport" odbędzie się 19 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach podczas PRECOP (18 - 19 października).

Zarejestruj się na to wydarzenie

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!