Dzień Bez Samochodu – jak utrwalić zmiany w mobilności na cały rok

We wspólnym apelu polskie organizacje pozarządowe wzywają włodarzy polskich miast „do podjęcia wyzwania i pokazania mieszkańcom, że nie tylko oferują im edukację i zachęcają do działań indywidualnych, ale też sami się uczą i podejmują działania, które przyspieszą rozwój zdrowej, bezpiecznej i wygodnej zrównoważonej mobilności w ich mieście. A tym samym przyczynią się do ochrony środowiska, klimatu i zdrowia nas wszystkich”.
Cytowane organizacje przypominają, że wiele miast zorganizuje tego dnia darmową komunikację publiczną, festyny, dni otwarte, warsztaty, a wybrane fragmenty ulic czasowo zamknie dla ruchu samochodowego. To ma przekonać mieszkańców, że „miejska mobilność może być inna, zdrowsza i mniej szkodliwa dla środowiska i klimatu oraz że warto zmieniać nawyki, by to osiągnąć”.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU SAMORZĄDOWEGO
lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
-
Sarmata
2021-09-22 17:37:51
Aby Pisiorom zrobić na złość, Trza robi wszystko by Warszawiacy inaczej zwani słoikami cierpieli niewygody, brud, spaliny. hałas! Będzie potem na kogo zwalać! Ech Wy, szkoda było śmierci elity polskich powstańców aby teraz w tym pięknym mieście rządził badziew!
-
Witold Potęga
2021-09-22 11:59:43
Różnie bywa. W Warszawie Rembertowie np. chcą budować nową drogę dla zwiększenia liczby samochodów kursujących po mieście, a przy okazji blokowania autobusów i utrudniania dostępu do Przystanku PKP. Trzeba jak najszybciej zarządzić obowiązek modyfikacji studiów uwarunkować i kierunków zagospodarowan... rozwiń