Partner portalu

Gliwice: Kolejna próba wwozu odpadów do miasta

Policja nie dopuściła do nielegalnego pozbycia się toksycznych śmieci. Ciężarówka, przewożąca niebezpieczne odpady, przyjechała z rejonu Krakowa do Gliwic, gdzie ładunek miał zostać wysypany.

Pojazd nie umknął uwadze małopolskich policjantów, którzy podejrzewając, że może przewozić niebezpieczne odpady, współpracowali z gliwickimi stróżami prawa.

Ciężarówka, z której wydobywał się odór chemikaliów, zatrzymała się poza drogą, w rejonie ul. Królewskiej Tamy w Gliwicach.

Ustalono, że pojazd przyjeżdżając do Gliwic, nie posiadał przewidzianych prawem tablic informujących o przewożeniu niebezpiecznych odpadów, więcej, ładunek nie był zgodny z dokumentacją przewozową – gdzie znajdował się wpis o przewozie piasku i kamieni.

Na miejsce przyjechały służby Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska i Inspektorat Transportu Drogowego. Ciężarówka z niebezpiecznym dla środowiska ładunkiem została zajęta procesowo i przetransportowana na wyznaczony bezpieczny parking znajdujący w dyspozycji WIOŚ.

W sprawie wszczęto postępowanie, ustalone zostanie, co dokładnie znajduje się w ciężarówce i jak niebezpieczne jest dla środowiska oraz dokąd miało trafić.

Policjanci ustalili, kto kierował i do kogo należała ciężarówka. To mieszkańcy Gliwic w wieku 46 i 63 lat. Przypomnijmy, za proceder związany z nielegalną „utylizacją” grozi do pięciu lat więzienia.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!