Partnerzy portalu

Kancelaria Prezydenta włączyła się w akcję "Godzina dla Ziemi"

Kancelaria Prezydenta po raz kolejny włączyła się w akcję "Godzina dla Ziemi". O godz. 20.30 wyłączono światła w Pałacu Prezydenckim i Belwederze. To symboliczny wyraz troski o przyszłość naszej planety - przekazała KPRP.

- Kancelaria Prezydenta RP włączyła się dziś, tak jak w latach ubiegłych, w akcję "Godzina dla Ziemi", zainicjowaną przez Fundację WWF Polska - przekazała prezydencka kancelaria na swej stronie internetowej.

Jak poinformowano, w Pałacu Prezydenckim i Belwederze o godz. 20.30 wyłączono na jedną godzinę oświetlenie, jako symboliczny wyraz troski o przyszłość naszej planety.

 

 

Godzina dla Ziemi to ogólnoświatowa akcja organizowana przez World Wild Fund (WWF), w ramach której osoby prywatne, firmy i miasta wyłączają na godzinę światła i iluminacje. Takie działanie ma skłonić do refleksji na temat środowiska i tego, jak każdy z nas może wpłynąć na jego ochronę. Tegoroczna Godzina dla Ziemi poświęcona jest walce z zanikiem różnorodności biologicznej, czyli wymieraniem gatunków. - W ciągu ostatnich 50 lat monitorowane populacje gatunków zwierząt zmniejszyły się o 69 proc. - alarmuje WWF.

WWF to międzynarodowa pozarządowa organizacja ekologiczna powstała w 1961 roku.

KOMENTARZE2

  • takiese 2023-03-28 08:39:12
    WWF to taki śpioch na zachodzie łapek wschodnich.
  • emeryt 2023-03-27 09:02:33
    a ja poświęce całą energię żeby wypieprzyć pisiorów razem z dudą

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!