Partnerzy portalu

Kolejni rolnicy w ekologicznym klastrze

  • PAP
  • 6 lutego 2012 - 12:59
Augustowsko-Podlaskie Stowarzyszenie Eko-rolników, zrzeszające 2 tys. producentów, przystąpi do klastra „Ekologiczna Dolina Żywności”, który promuje producentów ze wschodniej Polski.
Klaster działa obecnie na terenie dwóch województw wschodniej Polski: lubelskiego i podkarpackiego. Zrzesza 19 podmiotów: zakładów przetwórstwa spożywczego, grup producenckich i stowarzyszeń.

Jak poinformował przewodniczący Augustowsko-Podlaskiego Stowarzyszenia Eko-rolników Andrzej Chylicki, stowarzyszenie jest zainteresowane skorzystaniem z oferty klastra i przystąpi do niego, bo widzi w nim szansę rozwoju dla producentów z Podlasia.

„W założeniach klastra jest promocja produktów ekologicznych, a my tego bardzo potrzebujemy. Często ciężko się przebić z takim produktem na rynku. To poza tym kolejne kontakty w tej branży” – powiedział Chylicki.

Kierownik Biura Klastra „Ekologiczna Dolina Żywności” Teresa Borzęcka powiedziała, że chciałaby, by do projektu dołączyli producenci z pozostałych województw Polski Wschodniej i zachęca, by zgłaszali się do biura w Lublinie. Jako przykład sukcesu Borzęcka podała producenta sękacza podlaskiego, któremu poprzez działania klastra udało się wypromować swój produkt i sprzedaje go w wielu krajach na świecie.

Projekt „Ekologiczna Dolina Żywności” ma na celu promocję produktów ekologicznych, podniesienie konkurencyjności wśród takich produktów oraz zwiększenie skali produkcji m.in. za pomocą targów czy wystaw.

Projekt został sfinansowany z UE w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 – w kwocie 2 mln zł.
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!